India közelről: Bharat tavasza

Immár a világ legnépesebb országa, amely jól felfogott érdekei mentén manőverezik a világrendváltozás viharában. Riportunk a magát ősi nevén egyre gyakrabban Bharatnak hívó Indiából.

Az elmúlt két hét színjátéka alapján legelvakultabb hívei sem nevezhetik Obamát erős elnöknek.
„Egyiptom és Szíria, vagy akár Irak példája is azt mutatja, a politikai harc vallási dimenzióval párosul, a szunniták és síiták közötti nagy konfliktussá terebélyesedett. Ez a belső konfliktus. Sokkal veszélyesebb, hogy az arab/iszlám világ legbefolyásosabb erői minden ütközőpontról képesek elhitetni a hazai tömegekkel, hogy az iszlám és a nyugati civilizáció összecsapásáról van szó. Egyiptom és – talán kisebb mértékben – Szíria felborította az eddigi közel-keleti erőviszonyokat. Egyiptom kapcsán mindenki Izraelre is figyel, a szíriai történések ürügyén pedig Iránra.
Két lehetőség van. 1. A vegyi fegyverek miatt az USA lecsap Aszadra. 2. Obama meghátrál, és végleg eláll a katonai megoldástól. Teljesen mindegy, hogy mit mondanak erről az Öböl menti arab országok politikai vezetői, a szíriai ellenzék vagy az olyan terrorszervezetek, mint az al-Kaida. Az első esetben az iszlám tömegekkel papjaik úgyis elhitetetik, hogy az USA az iszlám ellen visel háborút. A második esetben pedig azt, hogy az USA, vagyis a nyugati világ megijedt az iszlámtól. Szó mi szó, az elmúlt két hét színjátéka alapján legelvakultabb hívei sem nevezhetik Obamát erős elnöknek.”