Oldalakon keresztül lehetne sorolni a Nemzeti Ügyek Kormányának és hátországának totálisan elhibázott, kellemetlenül félresikerült, vagy éppen mocskosul pofátlan kommunikációs lépéseit. A Blikk-Metropol-tengelyen kívül létező elme sokszor akár sértésnek is veheti, milyen butának nézik őt vezetői.
Nem fogom most sorolni ezeket a kommunikációs borzalmakat. Bennem legmélyebben talán Kumin Ferenc nevetséges, cenzúrázott reblogokkal dolgozó Tumblr-oldala, illetve a Napraforgóblog esete él: mindkét alkalommal olyan módszerekhez próbált nyúlni a feltehetően, vagy éppen bevallottan kormányközeli árokásó, melyet nem értett. Kumin nem értette a Tumblrt, a Napraforgóblog gazdái pedig nem értették úgy általában az internet működését.
És most eljött hozzánk a Dr. Tény. Olvassuk ki. Doktor Tény. Aki még nem röhög eléggé, az olvassa el még egyszer, és képzelje hozzá Dr. Genya, Dr. Doom, vagy akármelyik doktornak titulált evil genius fejét. No, ha abbahagytuk a kacagást, nézzük meg, miről is van szó. Dr. Tény tulajdonképpen a Ténytár mintájára igyekszik azt a látszatot kelteni, hogy tényeket bemutatva, ezeket mérlegelve fog minket tájékoztatni politikáról. Ügyekről, emberekről, pártokról. A mérleg serpenyőjébe helyezett ügyek, emberek és pártok viszont meglepő módon csak az ellenzék soraiból kerülnek ki – mintegy a Szellemi Békehonvédők „Együtt tették tönkre”-kampányának meghosszabbításaként.
Az Igaz-Hamis menüpontra kattintva főleg Bajnai Gordon által tett vagy róla szóló idézetekről árulja el a titokzatos Dr. Tény, hogy a pofánkba hazudik-e ez a szemét libatolvaj, vagy nem. Állítás: Bajnai hazudott az üzleti karrierjével kapcsolatban. Ítélet: teljesen hamis. Várjunkvárjunkvárjunk, mi? Ja. Hogy az ítélet nem a címre vonatkozik, hanem az idézetre, amit megvizsgálnak. Oké, a hiba az én készülékemben volt. A Kaméleon című rovat lényegét nehezen tudnám megfogalmazni, de főleg arról szól, hogy Bajnai Gordon, Mesterházy Attila vagy a PM-s fiúk hazudós szar szemét szar alakok-e, vagy sem. Dr. Tény szerint persze egyértelműen szar, szemét, illetve szar alakokról beszélünk.