„Ha a fogyasztóvédelem a mindennapi ügyekben (élelmiszer, ruházat, közszolgáltatások) rogyadozó pálcikalábakon áll, akkor a pénzügyi termékek elleni védelemnek meg egyenesen még rogyadozó pálcikalábai sincsenek. Ezt legszemléletesebben a devizahiteleseknek állított fogyasztóellenes, nemzeti méretű siratófalról mondhatjuk el. Pénzügyi termékek esetében a fogyasztók érdekeinek törvény által kirendelt védője a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).
Hasonlóan más termékekhez, a devizahitelek sem kerültek górcső alá, hogy valóban olyan az a bizonyos termék, mint amilyennek hirdetik. (A negyven százalék húst tartalmazó töltött árut is parasztkolbászként árulták, amitől a parasztnak titulált gazdák a föld alá bújnának szégyenükben, mert ők a kolbászt teljes mértékben húsból készítik.) Persze ha a negyven százalék húst tartalmazó parasztkolbász hibás termék, akkor a devizahitelek ennél sokkal inkább hibás termékek, már csak azért is, mert a hitelesek devizát soha nem is láttak, csak forintot.
Mégis azt az árat kell fizetni mindkettőért, amit a neve sugall. Devizahitelek ügyében azonban már egyes esetek jogi fórumok előtt vannak. Más esetekben a valóságot felfedő jogerős döntések is megszülettek, de a devizahitel kiötlői még a nyilvánvalót is megkifogásolták, és nyertek is a Kúriánál. A Kúria azonban nem vizsgálta magát a terméket, ezért a szerződésen (utólag?) csak egy apróbb műveletet hajtatott végre. Lényegesen többre tehát a további ítéletekben sem lehet számítani.”