Már többször kerülgettük egymást, pár évvel ezelőtt Siófokon egy egész délutánt végigpróbáltunk. De úgy gondolom, a dolgoknak tényleg rendelt idejük van. Márai Sándor oly bölcsen fogalmazta ezt meg: egy angyalnak és egy szentnek a türelmében meg kell várni, míg a dolgok, helyzetek, szerelmek, emberek, barátságok közel jönnek hozzánk, és soha egy lépést nem tenni feléjük, mert hátha pont ezzel kerüljük el őket. Valahogy úgy éreztem, hogy a »kettőnk bolygója« a csendes imbolygásban egyszer majd egymás felé megy. Utána nyilván mindenki folytatja a saját útját, de most ezt a metszéspontot kihasználtuk erre az öt koncertre.
Visszatérő vendég a POSZT-on, idén mit fog megnézni?
Eddig mindig a POSZT végén léptem fel, a koncert előtt pár nappal érkeztem és akkor néztem az előadásokat. Most kicsit megfordult a dolog, a POSZT elején koncertezem, és utána fogom csak kikérdezni a barátaimat, hogy mire érdemes elmenni. Biztos, hogy nagyon sok mindent meg fogok nézni, bár a POSZT részben arról is szól, hogy kimegy az ember a Király utcába, és azokkal, akikkel egy év alatt nem tudott találkozni, vagy csak elvesztette a telefonszámukat, mindenkivel összefut. Tényleg itt van az egész színházi szakma.”