Ismét kidobták a Hír TV-t és a Magyar Nemzetet Magyar Péter rendezvényéről
Országjárásának következő állomásán szerették volna kérdezni a Tisza-vezért.
Percek alatt a net sztárja lett Demeter Tamás filózófus elutasított pályázata, ami az összes objektív kategóriában maximális pontszámot kapott, de az „összbenyomásra” nullát.
„Percek alatt a net sztárja lett Demeter Tamás filózófus elutasított pályázata, ami az összes objektív kategóriában maximális pontszámot kapott, de az »összbenyomásra«
nullát. Hogy miért? Még nem tudjuk, de nem kizárt, hogy ez itt a bosszú a hírhedt filozófusbotrányért, amit közvetetten maga Demeter robbantott ki annak idején.
Talán már kevesen emlékeznek rá, de a Magyar Nemzet filozófusbotránya és Heller Ágnes meghurcolása 2009 decemberében, az MTA Filozófiai Intézetének karácsonyi buliján egy szóváltással indult. A nulla pontos Demeter Tamás volt az egyik fél, a másik pedig Gábor György, az intézet igazgatóhelyettese. A személyeskedő vita közben Demeter a jiddis eredetű mispóhe szót használta, ami családot, összetartó társaságot, pereputtyot jelent, és egyformán használják a zsidók, illetve az antiszemiták. A hat-nyolc jelenlévőn kívül senki sem tudja, pontosan mi hangzott el, Gábor verziója szerint Demeter először azt mondta neki, hogy a te fajtád szokott hazudozni, majd amikor Gábor visszakérdezett, úgy fogalmazott, a te mispóhéd szokott hazudni.
Gábor a megjegyzést egyértelműen antiszemita támadásnak vette és Demeter ellen hangos sajtókampány indult, főleg amikor a filozófus nem sokkal később egy 20 ezer eurós akadémiai díjat kapott, amiről a Népszava »Kitüntették a zsidózó filozófust« címmel számolt be. Ezt a cikket a lap később kénytelen volt helyreigazítani, mert olyan mocskozsidózásról írtak benne, amit egyetlen jelenlévő sem állított soha, és persze bizonyítani sem tudták. Demeter mindvégig tagadta, hogy antiszemita lenne vagy akár, hogy a megjegyzését ilyen éllel tette volna.
Ez után a botrány után a filozófusok akadémiai pályázati rendszere, a bennfentesség, az egymásnak osztogatás témák maradtak, vizsgálat is indult, majd a kormányváltás után a Magyar Nemzet segítségével megindult a frontális támadás Hellerék ellen.”