„A bizottság a Magyar Tudományos Akadémia n-x3 Szakosztálya Madár- és Béljóslási Intézete, tekintve, hogy a helyi tanácsok az utcák, terek (különösen pedig, sétányok, közök és hajtányok) ideológiailag helyes elnevezésének megannyi problémás esettanulmányát tárták Elénk, véleményét ezekről a kérdésekről több összesítő-íven szándékozik közölni. Mivel városatyáink, és falubölcseink körültekintése a múltnál, sőt a jelennél sem áll meg, és mindenekelőtt is a Fényes Jövő felé fordítva tekintetüket az elnevezések demokratikus voltát mintegy az elkövetkező húsz vagy ki tudja, hány magyar esztendőre is biztosítani kívánják, ezért igyekeztünk a ma még élő, de utcatábla-gyanús személyiségek esetében minden kérdésre ezen a helyen válaszolni.
Kéréseik által ránk helyezett szakmai felelősségünk teljes tudatában az egyes kérdéses jövendőbeli történeti személyiségekről az alábbiakat közöljük mély megrendeléssel:
1. Megnevezés
Pozsgay Imre
Állásfoglalás
nem javasolt
Indoklás
Pozsgay Imre (Kóny, 1933. november 26. –) A Kádár-korszak prominens állami vezetője, aki pályafutását 1950-ben a Rákosi Mátyás vezette MDP-ben kezdte, így kezdettől fogva részt vett a magyar jogállamiság leépítésében és a pártállami, totális sztálinista diktatúra kiépítésében. A hetvenes évektől vezető kormánypozíciókhoz jutott, 1976-tól kulturális, 1980-tól művelődési miniszter. Ugyanekkor választják be az 1957-ben az ’56-os forradalom és szabadságharc után alakult új párt, a Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizottságába, majd 1988-ban a Politikai Bizottságba, ahol a diktatúra különösen válságos legutolsó két évében a legfontosabb döntések részvételében is szerepe volt (ellenzékiek letartóztatása, gyülekezés megakadályozása stb.). Neve közterület elnevezésére nem használható, mivel a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 14. § (2) bekezdése szerint XX. századi önkényuralmi politikai rendszer megalapozásában, kiépítésében és fenntartásában két alkalommal vett részt. (...)
10. Megnevezés