Fejlődő Európa?

2013. május 08. 13:03

Állítólag Európa legfőbb baja az, hogy túl sok az államadósság.

2013. május 08. 13:03
Lovász Ádám
Váralja

„Társadalmi valóságunk bővelkedik olyan eseményekben, amik látszólag nem függnek össze egymással, vagy nem úgy kapcsolódnak egymáshoz, ahogyan azt a média el szeretné hitetni velünk. Állítólag Európa legfőbb baja az, hogy túl sok az államadósság. Ahhoz, hogy az államháztartási hiány csökkenjen, nagymértékű megszorítások szükségesek. De hogy mégis mire jó az, ha csökken az államháztartási hiány? Kössük össze a szálakat. Mihez vezetett a megszorítások politikája Görögországban? Két kutató a Stanford Egyetemen, David Stuckler és Sanjay Basu, összesítették 10 év alatt Európában és Észak Amerikában a különböző kiigazító csomagok hatását a lakosság egészségére. Nem »hiánycélokat« meg ilyen-olyan légvárakat (mint »költségvetési egyensúly«), hanem egyszerűen a mindennapi emberek egészségi állapotát és jóllétét mérték. [1]

Nem meglepő módon lesújtó eredményekre jutottak. Görögországban a válság kirobbanása (kirobbantása?) óta 200%-kal nőtt az AIDS-es megfertőzések száma. A fiatalok körében 50%-fölötti munkanélküliségnek »hála« robbanásszerűen terjed az intravénás heroin használat. Ez pedig rohamosan bomlasztja a fiatalok egészségét. Sőt, elérte az az EU és az IMF hogy évtizedek óta nem látott malária-járvány tört ki. Szószerint »nem látott« ilyet a most élő görögök nemzedéke, ugyanis azelőtt évtizedeken keresztül jutott pénz a szunyogirtásra. Hasonló a tuberkulózis Kelet Európában tapasztalható terjedése. A rendszerváltás utáni megszorítási politikák egészségügyi kiadáscsökkentést eredményeztek, ami nem tett jót az emberi egészségnek.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2013. május 08. 17:21
Nem állítólag, tényleg. A világon semmi jóra nem vezet hosszú távon, ha az állam folyamatosan többet költ a bevételeinél. Államadósság lesz, és pénzrontás. A magas államadósság azt is jelenti ám, hogy a befolyt adók egyre nagyobb része megy el az államadósság kamataira, azaz nem magának dolgozik az ország, hanem az államnak hitelt nyújtóknak.
hátakkor
2013. május 08. 14:36
Tanulság? Eladósodással az AIDS és a hernyó ellen? Jelzem nem jó érzés reménytelen adósnak lenni, az is vezet gyakran depóhoz, hernyóhoz, stb. Csak az államadósság olyan közös ló esete, még jól is érzi magát a polgár, nem az ő adóssága, hanem közös, majd megoldják vhogy..
balbako_
2013. május 08. 14:33
Van egy kihívás - a gazdasági válság - és van az EU válasza, az amit a szerző leírt. Talán el kéne gondolkodni az EU agyonfizetett agytrösztjének, hogy a kilábalást sikeresen alkalmazók politikai baszogatása helyett, ki kéne dolgozni egy fellendülési programot ahol nem a milliószor megbukott forgatókönyvet alkalmazzák újra, meg újra.
Zokni
2013. május 08. 13:32
Értem, ha a gazdaság legnagyobb szereplője visszafogja a kiadásait, akkor csökken az életszínvonal, ami mindenféle negatív társadalmi jelenséggel jár együtt. Remélem a "kutatást" saját pénzből végezték a tudósok. Vagy az amcsikéből.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!