Nem jártak sikerrel a progresszívok: a cenzúrázó identitáspolitika lassan elveszíti hatalmát az Egyesült Államokban
Bár nem szerezték meg a vezetést a Demokrata Pártban, mégis hosszú távban gondolkoznak, így „a harc folytatódni fog”.
Fékek és ellensúlyok felszámolása – Progresszív olvasatban ez azt jelenti, hogy egyre kevesebb intézmény és mechanizmus marad, ami az ő érdekeiket és az ő értékeiket erőltetné rá a többségre.
„Államszocializmus - Sajnos történeti nyelvezetünkbe beszivárgott ez a tudományosnak hangzó kifejezés. Mögötte az a neomarxista meggyőződés áll, hogy van másféle szocializmus is, tehát mégis megvalósítható a marxi utópia. Pedig valójában egyféle szocializmus volt, aminek nem volt emberarca. Így az államszocializmus helyett mindenkinek javasoljuk az egyértelműbb »kommunista diktatúra« meghatározást.
Szakértelem, szakértői - Fából vaskarika, a nagyon demokratikus balliberális oldal kedvenc kifejezése, pedig lényegében mindennel szemben áll, ami demokratikus. Ha valaki rohadtul ért hozzá, akkor minek választásokat rendezni, minek a parlament? És akkor még nem is utaltunk vissza az 1994-1998 közötti időszakra, amikor a megbokrosodott Horn Gyula vezetésével tombolt a szakértelem.
Fékek és ellensúlyok felszámolása - Progresszív olvasatban ez azt jelenti, hogy egyre kevesebb intézmény és mechanizmus marad, ami az ő érdekeiket és az ő értékeiket erőltetné rá a többségre.
Ügynöklisták nyilvánosságra hozása - Más formája az »ügynökkérdés tisztázása«. A Dan Brown-regények világát idéző, összeesküvés-elméletek egyik legkiválóbbja, a lényege ismét: a jobboldal takargat valamit. Mégpedig azt, hogy valójában lepaktált a legaljasabb műfaj képviselőivel, a besúgók hadával. Ebből a célból rejtegeti az A4-es lapokra percek alatt kinyomtatható »ügynöklistákat«. Mindeközben a legnyitottabb társadalom hívei az egyedül érintetlenek a magyar politikai palettán az ügynökkérdésben. Rossz hírünk van az elmélet híveinek: ilyenek ugyanis, hogy ügynöklisták, nincsenek. Aki információhoz akar jutni az egykori állambiztonság működéséről, az megteheti: besétálhat az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárába, vagy beleolvashat a különböző, témában cikkező folyóiratok bármelyikébe.”