Döntöttek a szlovákok: katonákat küldenek a válság kellős közepébe
„A feszültség fokozódása érezhető” – mondta a szlovák védelmi miniszter.
Csak 2012 első hat hónapjában 680-nal nőtt azoknak a szlovák cégeknek a száma, akik Magyarországra menekültek, vagy magyar társtulajdonosra tettek szert.
„A konkurencia pedig nem alszik, mindezt látva az INESS elemzője veri is a vészharangot. Szlovákia ugyanis minta országból a régió sereghajtójává kezd válni a befektetői környezet attraktivitása tekintetében. A szomszédos Csehországban 19 %-os adó, Romániában 16 %, Bulgáriában 10 %, Magyarországon pedig az adóalap 500 millió forintjáig feltételek nélkül 10%-os kedvezményes társasági adó várja a befektetni vágyókat, jóval vonzóbb környezetet teremtve az itteninél.
Tudják ezt a szlovák cégek is, ezért tömegével teszik át székhelyüket Magyarországra. Csak 2012 első hat hónapjában 680-nal nőtt azoknak a szlovák cégeknek a száma, akik Magyarországra menekültek, vagy magyar társtulajdonosra tettek szert. A tendencia pedig fokozódik, immár az IT-szektor is a környező országok és Magyarország felé kacsingat.
(...)
Mindezek ellenére mit olvashatunk az Index.hu-n és az Inforádión? Tömény szlovák kormánypropagandát, melynek gazdasági csődje épp most válik egyre nyilvánvalóbbá. »Ha Szlovákiában nem lenne magas az államháztartási és a költségvetési hiány, akkor nem rúgták volna fel az egykulcsos adó rendszerét, de a szükség kényszert szül, így kényszerből emelték az adókulcsokat«. Idézi a szlovákiai történések terén rendszerint alulinformált és általában fáziskésésben levő magyar sajtó a számunkra érthetetlen okból adószakértőként tetszelgő Sidó H. Zoltánt, az Új Szó napilap főszerkesztő-helyettesét.”