Magyarország második esélye

2013. február 16. 11:04

Magyarország számára a közvélekedéssel ellentétben igazából az lett volna a siker, ha az elmúlt hét év fejlődése alapján kevesebb uniós forrásra lett volna szükségünk.

2013. február 16. 11:04
Gyévai Zoltán
tagokvagyunk

„Magyarország számára a közvélekedéssel ellentétben igazából az lett volna a siker, ha az elmúlt hét év fejlődése alapján kevesebb uniós forrásra lett volna szükségünk, akárcsak a cseheknek. De, mivel az elmúlt hét évben csak nagyon mérsékelten tudtunk élni az uniós támogatások nyújtotta eséllyel, a siker kritériuma sajnos nem sokat változott. Ha igaz a mondás, hogy valaki a saját sikerének lett az áldozata, akkor a mi esetünkben elmondható, hogy a pénzügyi keretről folyó tárgyalásokon a saját kudarcunk (alacsony növekedés) nyertesei lettünk.

Az Európai Unió a következő hét évben is tisztességes csekket állít ki Magyarországnak. A pénz azonban csak egy dolog, legalább ennyire fontos, hogy el is tudjuk-e költeni, és főleg, olyan beruházásokra fordítjuk-e, amelyek tényleg az egész ország, és nem egyesek gyarapodását szolgálják. Érzésem szerint inkább ezen kellene elgondolkodni, mint meddő vitát folytatni arról, hogy akkor ki is hozott haza több pénzt a zsákban. Szép újságírói kihívás lenne – nem is tudom, hogy miért nem ambicionál senkit – annak utánanézni, hogy az idén véget érő hétéves időszakban milyen mértékben profitáltunk az uniós szubvenciókból. Mit jelentett nemzetgazdasági szinten ez a rengeteg pénz, becslések szerint több mint 7 ezer milliárd forint? Attól tartok, hogy messze nem annyit, amennyit ki lehetett volna hozni ebből. Ezt a vélekedést látszik alátámasztani az is, hogy hét év alatt alig egy-két százalékot közelítettünk az unió átlagos fejlettségi szintjéhez, pedig éppen a felzárkózásra adják a támogatások zömét. Persze úgy is fel lehet fogni, hogy a kohéziós támogatások nélkül még itt sem tartanánk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
blumen
2013. február 17. 07:08
Mik ezek a lehetőségek?Az alapvető ismeretekkel,politikai elvakultságtól mentes,emberek percek alatt megértik a lényeget.kinek ez gondot okoz,kérdezzen.
blumen
2013. február 17. 07:04
Csak egy gondolat kisérlet pár sorban: Ma havonta 1000milliárd Ft veszteséget jelent az országnak az 500ezer külföldön dolgozó ember.Hangsúlyozom,hogy a devizahiteleseket teljesen külön kellene kezelni a javaslatom szerint.Futná rá.Kérdés: Miért tartja mesterségesen magasan a FT-Euro árfolyamot a kormány?305-310 Ft/E árfolyam azonnali pozitiv hatást gyakorolna mind az export,mind a hazai vállalkozásokra!Lásd Kina!Miért?Csak a külföldön dolgozók szemszögéből látatva.Ilyen árfolyam mellett nem árukat vinnénk haza 2hetente,havonta,hanem PÉNZT!Amit aztán otthon átváltva költene el az érintett család.Nem étolaj/100Ft-tal olcsóbb/stb.formájában csökkentené tovább a hazai fogyasztást.Ez politikai oldaltól független.Tovább gondolva ugyan olyan lehetőséget rejt,mint az egykori Jugoszlávia,mai Törökörszág számára.
devlaci2
2013. február 16. 18:34
Egy közvélemény kutatás szerint, a magyar egyetemisták körében a legnépszerűbb párt a Jobbik. http://tabloidschmuck.blogspot.hu/2013/02/magyarorszag-naci-egyetemistak-orszaga.html
Soma
2013. február 16. 17:23
Még jó, hogy kapunk valamit. Miből dotálnánk az UNIO- maffiózók cégeit?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!