„Az ELTE BTK diáklistázása kapcsán megszólalt már boldog-boldogtalan, s a nemrégiben a Mandineren hozzászóló Bakó Beáta, egykori médiaszakos hallgató miatt én is kénytelen vagyok beállni a szörnyülködők sorába. Teszem ezt azért, mert két bekezdésen keresztül állít butaságokat, és nem is az a baj vele, hogy ő elhiszi, hanem az, hogy túl sok diplomás ismerősöm lájkolta a cikket (nem, nem lesz ezért hammeri unfriend).
(...)
A végére hagytam a poént, hiszen az ELTE, és ahogy most látom, a PPKE médiaszakára is ráférne a frissítés. Bakó most azt gondolja, hogy számos név kicserélésével több lenne a jobbközép, konzervatív, keresztény, nemzeti kultúraelmélet, pedig be kellene látnia, hogy ugyanoda lyukadna ki, mint most. Hiányolhatná Spenglert, Ortega y Gassetet (ő jobb vagy bal akkor?), T.S. Eliotot, miközben Enzensbergert megkapta, de a lényeg akkor is a tömegkultúra kritikájához vezetne, és igazából majdnem mindegy, hogy valaki azért háborog-e, mert a prolik betették a lábukat az Ő könyvtárába (Kodaj Dánieltől kölcsönözve), vagy, mert a rádióból jazz szól Schönberg helyett. A végeredmény a tömegkultúra és a média kritikájának reflektálatlan és sokszor önellentmondó felöklendezése lesz. Ettől nem lenne jobb a médiaoktatás.
Ha jól látom, nem történt változás a médiaszakokon abban a tekintetben, hogy kizárólag a médiatartalmakkal (szöveggel, képpel, filmmel) foglalkoznak, azzal - az elég konzervatív dologgal - viszont nem, vagy alig, hogy a médiatartalmak miből születnek, ki finanszírozza meg, miért finanszíroz valaki médiatartalmat, és az honnan invesztál, milyen üzleti modellek vannak, mi tartja el a médiaipart, az abban dolgozó újságírókat, operatőröket, szerkesztőket, bemondókat? Így történhet meg, hogy a médiaszakról kikerülő hallgatók jelentős része úgy gondolja, hogy a médiatartalmak csak úgy maguktól születnek, és hüledeznek, ha nincsen kortárs képzőművészettel foglalkozó műsor a Tv2-n (»pedig annyi pénzt harácsoltak már össze, hogy megtehetnék!«). Vagy így eshet meg, hogy három éve egy összegyetemi médiakonferencia szerevezésekor komolyan felmerülhetett hallgatók részéről, hogy legyen egy olyan kerekasztal, aminek a témája: van-e létjogosultsága a bulvármédiának?