Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Zavaró a kényszeres aggódás, hogy „jaj, csak nehogy rájuk akaszkodjanak a pártok”.
„Mindenekelőtt előrebocsátom, hogy a télirózsás forradalomként emlegetett diákmozgalmat a hazai politikai közélet üdítő jelenségének tartom. Valóságos ajándéknak, amely azt igazolja, mégiscsak van nyoma annak, hogy húsz évet demokráciában töltöttünk a rendszerváltást követően. Felnőtt egy nemzedék, szabadságban, s tagjai láthatóan rosszul tűrik, hogy ebben korlátozzák őket. Képesek magától értetődő természetességgel tiltakozni. Ezt tükrözik racionális és egyszerű szavaik, mondataik, nem hajlandóak a fortélyos félelem logikájának megfelelően »működni«, átnéznek, átlátnak a mai politika rákfenéjét jelentő kettős beszéden. Egy dolog azonban nagyon zavar, és ez sem az ő hibájuk: a már-már görcsös igyekezet, amellyel azt hangsúlyozzák, hogy semmi közük a politikához, a pártokhoz, az ellenzékhez, a hivatalos politikai közélethez.(...)
Zavaró a kényszeres aggódás, hogy »jaj, csak nehogy rájuk akaszkodjanak a pártok«. Mintha a politikai pártok és a társadalom valami versenyben álló ellenfelei lennének egymásnak, és az előbbiek nem az érdekkifejezés legkoncentráltabb eszközeit jelentenék. Mintha a társadalom és a pártok közti távolságról csak a pártok tehetnének, és nem a társadalmat alkotó civil sokaság is, amely csak elszenvedi a valóságot, de megélni, irányítani nem hajlandó. Ezek a diákmozgalmak alulról szerveződnek, tényleg spontán, valós célok és akarat mozgatja őket. Mért kell akkor attól rettegni, hogy kisajátíthatók? Miért kell félni, ha értelmes követelések, jogos igények megfogalmazása és elvárása mögött szolidaritás és támogatás jelenik meg bárkitől?”