Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Jó volt most hallani a fővárosi MSZP-elnököt, hogy mégis él a demokrácia nálunk, mégpedig olyannyira, hogy ők a közeljövőben új demokráciakoncepciót dolgoznak ki.
„Hála istennek végre megnyugodhatunk, nincs veszélyben nálunk a demokrácia. Sőt, egy fideszes egyenesen ki is jelentette, hogy lám, működik a fékek és az ellensúlyok rendszere. Igen, a fékeket és az ellensúlyokat különösen féltette mindenki – még Nyugaton is, EP-képviselők és nagykövetek ezt köpték a szemünkbe –, de most, hogy az Alkotmánybíróság kimondta, törvénytelen az előzetes választási regisztráció, már semmi vész, olajozottan működik mindkettő, s akár már holnap az urnák elé járulhatunk. Ámbár azt nem mondta ki a testület – nagyon helytelenül –, hogy már nem is fasizálódunk, pedig nem olyan rég, éppen a regisztráció okán, a l’Unitá című baloldali olasz napilapban Mesterházy Attila MSZP-elnök azt kérte az EU-tól, állítsa meg a fasiszta sodródást, »hiszen a Nobel-békedíjjal kitüntetett Európa nem nézheti passzívan Magyarország fasisztává válását«.
Éppen ezért jó volt most hallani a fővárosi MSZP-elnököt, hogy mégis él a demokrácia nálunk, mégpedig olyannyira, hogy ők a közeljövőben új demokráciakoncepciót dolgoznak ki. És ha Molnár Zsolt ezt ígéri, a pártja bizton meg is teszi. Úgy látszik, nekik idáig nem volt ilyen, most kedvet kaptak hozzá. Így aztán nem tudni, eddig mihez mértek, miből állapították meg a demokrácia hiányát vagy éppen túltengését.”