Cameron: Igen, de…

2013. január 24. 07:18

Cameron beszéde kielégítette a berzenkedő euroszkeptikus torykat, szabad döntést kínált az el nem kötelezett választópolgároknak, és üzent a kilépést ígérő Függetlenségi Párt híveinek.

2013. január 24. 07:18
Jotischky László
MNO

„Nem maradhatott ki a beszédből az EU »demokratikus deficitje« sem. Cameron úgy véli, nem gyengíti, hanem erősíti a tagországok szövetségét, ha Brüsszel bizonyos jogokat visszaad a nemzeti parlamenteknek, a választók ugyanis végső soron ezek tagjait tekintik igazi képviselőiknek. Vagyis érvelése szerint tagjai akarnak maradni az EU-nak, de nem tekintik magáért való célnak, hanem eszköznek. Nem az a cél, hogy Európa 27 országa – és a későbbi csatlakozók – egyetlen államot alkosson, hanem az, hogy egy rugalmas, önmagát változtatni tudó és akaró, a tagállamok sajátos érdekeit mindig szem előtt tartó szövetséget, amely a közös érdekeknek nem a sajátos érdekek rovására akar érvényt szerezni.

A másik »igen, de…« a briteknek szól: »Igen, mi, konzervatívok meg akarjuk adni nektek a döntés jogát, hogy megmaradjunk-e az unióban vagy ne, de ezt csak akkor tehetjük meg, ha előbb 2015-ben a mi kezünkbe adjátok a hatalmat.« Ez volt a két év múlva kezdődő választási hadjárat első kortesbeszéde. Kielégítette a berzenkedő euroszkeptikus torykat, szabad döntést kínált az el nem kötelezett választópolgároknak, és jelezte a kilépést ígérő Függetlenségi Párt híveinek, ha a konzervatívokra voksolnak, elérhetik, hogy népszavazáson szavazhatnak a kilépés mellett.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
GáborGábor
2013. január 24. 14:08
Látjuk Cameront, az Ő, - és országa - megítélését Európában, bármerre a világban... Semmi különös, mindenki azon polemizál, hogy ez mit hozhat nekik, az EU-nak, a világnak, kb ennyi... (na jó, kicsit azért kekeckedtek vele, amire Ő megvonta a vállát, és kb. ennyi...) Ellenben őszintén érdekelne, ha Orbán jelentene be egy hasonló kezdeményezést, milyen reakciókra számíthatnánk??? Akár Európában (Lendvai vajon milyen filmet forgatna róla???) akár itthon??? Már látom is lelki szemeimmel a sok ballúzer kommentelőt, és politikust amint habzó szájjal, és klaviatúrával üvölteni világgá fájdalmát ebből az élhetetlen, diktatúrából, ebből a szörnyű fasizálódó országból... És rohannának segítségért Németországba, USA-ba, Svédországba, Brüsszelbe a saját - vélt - igazukért...
Wazze
2013. január 24. 13:07
"Ez volt a két év múlva kezdődő választási hadjárat első kortesbeszéde. " Ez sajnos szó szerint így igaz! Sajnos eszében sincs népszavazást kiírni! Hát ö maga is cionista zsidó! Hát éppen ö is érdekelt abban, hogy ez az eurókolhoz szörnyeteg fennmaradjon!
tarackos
2013. január 24. 09:57
Nem vártam ezt britektől. pl. Viktorhoz jobban illik ez a populista lócitrom mint a brit konzervekhez...
Kvasztics Fedor
2013. január 24. 09:05
Idézet a teljes cikkből: "Mert nem lehet Brüsszelből megszabni, hogy hetenként hány órát dolgozhat egy orvos egy londoni kórházban, vagy mennyit túlórázhat egy géplakatos Coventryben. Cameron érvelése szerint az EU a múltban él, újra meg akarja vívni a múlt küzdelmeit. Ma már nem az a veszély fenyegeti Európát, hogy országai egymásra törnek, hanem az, hogy megcsontosodott gazdasági módszerei versenyképtelenné teszik a rugalmasabb és újítóbb hajlandóságú keleti és déli vetélytársakkal szemben." Ezt kéne újragondolni. A tyúkketrecek szabványosításához hasonló pótcselekvéseket, az erőszakos központosítást, ami csak a felhízlalt EU bürokrácia megélhetéséről gondoskodik. Nem ez fogja jelenteni az európai egységet. "Cameron úgy véli, nem gyengíti, hanem erősíti a tagországok szövetségét, ha Brüsszel bizonyos jogokat visszaad a nemzeti parlamenteknek, a választók ugyanis végső soron ezek tagjait tekintik igazi képviselőiknek. Vagyis érvelése szerint tagjai akarnak maradni az EU-nak, de nem tekintik magáért való célnak, hanem eszköznek." Nálunk annak idején érzelmi húrokat pengettek az EU csatlakozáskor, érzelmes szövegek hangzottak el az európaiságról, szinte a magyarság elé helyezték. Európára már nem akarták alkalmazni a liberálisok szerint oly fontos, oly kedves sokszínüséget. Az általános európaiságot sem tudták magyarázni, azt mindig olyannak festeték le, amit a pillanatnyi érdekek diktáltak. Félrevezető érvelés. Mi magyarok vagyunk, itt Európa közepén, tehát Európához tartozunk. Részt akarunk venni annak életében, de identitásunk, önállóságunk megőrzése mellett. Az István, a király ezekkel a szavakkal végződik: Veled Uram, de nélküled. Ez áll az Únióra is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!