Újabb tévhit dőlt meg: mégis érdemes vállalkozni Magyarországon
Kiderült, hogy idehaza régiós szinten is nagyon kevés a cégmegszűnés.
Amikor nem huhogásról, hanem effektív bukszanyitogatásról van szó, jelentkeznek azért nem kevesen, akik fantáziát látnak bennünk.
„Nyitni Kelet felé hasznos, de egyidejűleg célravezető keresni a nyugati lehetőségeket. A Nyugat kockázati tőkéseit csábítani kell, például innovációs ötletekkel. Bizonyára van összefüggés a londoni magyar nagykövet vállalkozói és befektetői gyakorlata és aközött, hogy Csák János, valamint Jonathan Knott budapesti brit nagykövet közös védnöksége alatt első ízben tartottak Innovációs Napot az angol fővárosban. Csák bevezetőjében a magyar innovációs tehetség illusztrációiként Gábor Dénes holográfiafelfedezését és a Rubik-kockát emlegette, Knott pedig videóüzenetében a magyar Nobel-díjasok nagy számát.
Tíz magyar innovatív vállalkozás képviselői mutatták be, hogy mibe érdemes befektetni a brit kockázati tőkéseknek. Szinte mindannyian fiatalok, kiválóan beszélnek angolul, minden kérdésre felkészülten tudtak válaszolni, demonstrálva jártasságukat az üzleti világban. Jó volt hallgatni őket, bármiféle újszerű ötletükhöz, például szoftverszinkronizáló rendszerhez, bioetanolgyárhoz vagy éppenséggel drinkbárok hangulatzenéjét interaktív módon meghatározó, mobiltelefonos távirányítás nemzetközi bevezetéséhez kerestek tőketámogatást.”