„Szerinted miért van az, hogy az egyik kereskedelmi rádió lehúzza a redőnyt, mert nincs hirdetői pénz, a másik meg sokat kap?
Ez az, aminek látszik. Az egyik kormányzathoz közeli emberek tulajdonában áll, a másik meg az előző ciklus kormányzatához közel álló emberek kezében volt. Gyakorlatilag ilyen egyszerű, de ha azt gondolod, hogy a helyi rádiók piacán ez nem ugyanilyen egyszerű, akkor tévedsz. A vidéki helyi rádió is azzal a problémával küzd, hogy közel áll-e az önkormányzathoz. Ha közel áll, akkor lesznek megrendelések, mert oda szeretnek a vállalkozók sodródni, ahol az önkormányzat láthatóan szívesen jelenik meg, hiszen abban a körben osztják a helyi pénzeket. Ők is ugyanezzel a problémával küzdenek, csak sokkal kisebb díjakkal, és költségekkel, tehát egy árnyalattal könnyebb fenntartani egy nem önkormányzat-közeli helyi adót, mint egy kormánnyal szemben álló országosat. Az finanszírozhatatlan ebben a helyzetben, ahol mindent a kormányzati gondolat dönt el.
Az a fura ebben, és ezt már hajdanában rádiók vezetőjeként is megéltem, hogy nagyon sokszor nincs ám erre kormányzati akarat. Tehát ha valaki azt gondolja, hogy a Neo FM kivéreztetése úgy ment, hogy megtiltották a különböző magáncégeknek, hogy hirdessenek, az téved, ez soha nem így működik. Ha az a 3-4 cég, amelyikről lehet tudni, hogy a kormányzathoz van bekötve, vagy éppen az állami megrendelő ott nem hirdet, akkor én sem, mert hogy fog az kinézni? Nem akarnak belekeveredni a cégvezetők egy olyan beszélgetésbe, hogy »te miért hirdetsz ott, ahol mi nem? Őket támogatod?«. És lehet, hogy sosem lenne egy ilyen beszélgetés, de jobb félni, mint megijedni, ezért nem hirdetünk. Ez lényegében a koporsószög egy, az állam által látványosan nem támogatott médiavállalkozás életében.
Hozzáteszem egyébként, még mielőtt az egész dolgot félrevinnénk, hogy már a Neo FM és a Class FM léte is egy politikai alku eredménye volt, a felek ebben az ügyben egyik oldalon sem viselkedtek tisztán. Az, hogy a kétharmad, és az ehhez társuló gazdasági erők felülírják a korábbi status quót, azt hogy »neked is jut, nekem is jut, és majd megoldjuk ügyesen«, az eleve nem piaci, és tisztességtelen helyzet következménye.