Nagy bejelentést tett Varga Mihály: kiderült, hogy ebben a mutatóban Magyarország toronymagasan vezet az Európai Unióban
„Történelmi eredményt ért el az ország” – mondta a pénzügyminiszter.
A tananyag nyilvánvaló aktuálpolitikai célból elhazudja a ma hatalmon lévő, a demokráciát fölszámoló jobboldal demokratikus riválisainak történeti-szellemi előzményeit.
„A Demokratikus Koalíció legrosszabb sejtelmeit látja igazolódni a kiadott kerettanterv »Történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek« címet viselő részeivel kapcsolatban. Az anyag jól láthatóan a pillanatnyilag hatalmon lévők politikai céljainak megfelelő irányba kívánja terelni a tanulók oktatását, nevelését.
A szerzők jól megtanulták, és egy pillanatra sem tévesztik szem elől Orwell 1984-ének egyik fő jelmondatát: »Aki uralja a múltat, uralja a jövőt is. Aki uralja a jelent, uralja a múltat is.«
Mint a Történelemtanárok Egyletének e héten nyilvánosságra került elemzéséből kiviláglik: a tananyag nyilvánvaló aktuálpolitikai célból elhazudja a ma hatalmon lévő, a demokráciát fölszámoló jobboldal demokratikus riválisainak történeti-szellemi előzményeit. Nem esik szó a kiegyezéstől a felszabadulásig terjedő nyolc évtizedben demokratikus követeléseket megfogalmazó ellenzéki mozgalmak egyikéről sem, a Magyarországi Szociáldemokrata Pártról például 1945-öt megelőzően említés sem történik.
Ahogyan Kósa Lajos akarja a mai közéletből reformkommunistaként és az ’56-os forradalmat leverő erők szellemi örököseként kiiktatni a szociáldemokrácia egyik hazai irányzatát képviselő MSZP-t, úgy vési ki a tananyag Magyarország 1945 előtti történetéből a teljes szociáldemokráciát. Ahogyan a mai kormánypropaganda próbálja elhazudni az 1989-90-es rendszerváltást, és a Fidesz 2010-es hatalomra jutásához kötni annak kiteljesedését, úgy a tananyag sem tesz említést a rendszerváltás előzményei közül a monori találkozóról, a demokratikus ellenzék erőfeszítéseiről (szamizdatirodalom, Társadalmi szerződés, stb.) vagy az MSZMP fölszámolását kivívó reformköri mozgalomról, csakis a mai Fidesz szellemi előképének tekinthető lakiteleki találkozóról.
A Demokratikus Koalíció határozottan elutasítja a történelemhamisítást.
A 2014-es kormányváltást követő legsürgősebb teendők között tartja számon az ideológiailag és politikailag elfogult Nemzeti Alaptanterv és kerettantervek átdolgozását, a közoktatást az állami igehirdetés terepévé züllesztő törvények hatályon kívül helyezését.”