A bonbonmártás olyan, mint a meditáció

2012. július 16. 17:59

Az újságírás volt a nehezebb, mert több év és véletlenek sorozata kellett. A csokoládékészítéshez tanultam cukrásziskolában. Interjú.

2012. július 16. 17:59
Wagner Bea
Kreatív

„A Csokoládé című film mennyire befolyásolt abban, hogy a televíziós szakmával szakítva csokiboltot nyitottál, majd kitanultad a csokoládékészítést?

Szerettem a filmet, de nem ez volt a fő motiváció, hanem hogy valami másba fogjak. Hosszú évekig híradóztam, aztán kiszálltam a hírpiaci pörgésből, és az utolsó négy évben a XXI. Századnak dolgoztam az RTL Klubnál. Először egy teaboltot nyitottunk a férjemmel, de akkor még nem volt olyan kultúrája a teázásnak, mint amilyen ma kezd kialakulni, és mivel mindketten aktívan dolgoztunk, egy idő múlva bezártuk.

Azért csak tovább gondolkodtunk, és miután külföldön többször láttunk csokiboltot, itthon meg nem, kitaláltuk, hogy belevágunk. Az elején még nem a kézműves csokoládé volt a főprofil, persze árultunk ilyet is, meg külföldi csokikat, és lehetett nálunk kávézni. Az első üzletünk egy pici, 18 négyzetméteres helyiség volt, és már az nagyon izgalmas volt, hogy a napi tévés rutinból kiszakadva megterveztük a bolt belsejét, és utánajártunk a követelményeknek. Egyszer bejött az üzletbe egy férfi, aki kérdezgetett a csokikról, én meg fitogtattam előtte a félműveltségemet. Aztán kiderült, hogy kézműves csokoládékat készít, és azt mondta, megtanít rá, nem kell hozzá más, csak egy márványlap és néhány eszköz.

Melyik volt a nehezebb: bekerülni a televíziós szakmába vagy átkerülni a csokoládékészítők világába?

Az újságírás volt a nehezebb, mert több év és véletlenek sorozata kellett ahhoz, hogy Békéscsabáról Budapestre költözzek, és először a Tv3-hoz, majd az RTL Klubhoz kerüljek. A csokoládékészítéshez tanultam cukrásziskolában, és részt vettem Belgiumban egy csokoládékurzuson, emellett pedig körülbelül egy év gyakorlás kellett az előbb említett Charlie bácsival. Néha elkeseredtem, mert sokszor előfordult az elején, hogy hiába követtem az utasításokat, csak nem nézett ki úgy a csokoládé, vagy nem jött ki a formából. Ma van egy műhelyünk, ahol két cukrászlány segít nekem. Erre azért van szükség, mert ma már csak saját készítésű csokikat, bonbonokat árulunk.

Csak saját receptek alapján dolgoztok?

Igen, és kétféle receptem van. Az egyik csoportba azok tartoznak, amelyeket nem kell feltalálni – a mogyorós csokit például mindenki ismeri, a miénk pedig annyiban különbözik más kézműves mogyorós csokiktól, mint ahogy éttermenként eltérő a töltött káposzta íze. A receptek másik részét én találom ki, és a saját ízlésemet tükrözik. Például egyáltalán nem használok aromát és tartósítószert, így a gyömbéres-zöldcitromos trüffelemben friss gyömbér és zöldcitrom van, a belga sörös bonbonba tényleg barna Leffét töltünk, a kókuszosba pedig igazi kókusztejet.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!