Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Az utóbbi időben rendszeresen téma az Egyesült Királyság némileg feszült viszonya az Unióval.
„Az utóbbi időben rendszeresen téma az Egyesült Királyság némileg feszült viszonya az Unióval. Múlt évben egy népszavazás ötlete és Cameron különutassága jelentette a fő konfliktust az EU és a szigetország között.
Tavaly ősszel David Nuttall konzervatív képviselő javaslatára a brit parlament alsóháza szavazott egy, az Unió elhagyásáról szóló referendum kiírásáról. Ez az eset azért is jelentős, mert kormánypárti képviselő indítványozta, jó páran pedig mellé álltak. A télen aztán David Cameron döntése pecsételte meg a szigetország kimaradását az eurózóna megmentésére hivatott paktumból. Nem olyan rég a közismerten euroszkeptikus brit konzervatív EP-képviselő, Daniel Hannan és a Munkáspárt színeiben alsóházi mandátumot szerző Douglas Alexander vitatkozott a »Hogyan tovább?«-ról.
Hannan szerint, amikor az Egyesült Királyság belépett az Európai Unióba, a földrajzi elhelyezkedés rengeteget számított a kereskedelemben, mára azonban a modern technika egyetlen hatalmas faluvá változtatta át a világot. A EU-szkeptikus konzervatív politikus szerint a britek egy »görcsös és hanyatló« vámunióban ragadtak, miközben elvágták magukat a világ többi, még mindig növekedésben lévő részétől. Hannan az uniós tagság helyett alternatívát javasol: olyan szabadkereskedelmi megállapodást Európa többi részével, mint amilyet Svájc is élvez.”