Ez nem „cserbenhagyásos evangelizáció” – interjú a Ferenc pápa nevét viselő kávézó alapítóival
„Isten sosem fárad bele a megbocsátásba” – ha csak annyit ér el a Café Francesco, hogy ez a falára írt üzenet bevésődik a szívekbe, már megérte.
Kereszténységgel érvelő politikusaink gond nélkül keverednek a különböző ősmagyarnak vélt újpogány szerzetekkel.
„Monarchistaként abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy közösségünk vallási szempontból többnyire egységesnek mondható (keresztény). Az úgynevezett »jobboldal« vagy akár a »szélsőjobb« már korábbi írásomban tárgyalt ideológiai zavarainak egyik forrását a vallási szempontból való következetlenségben is látom. Ennek velejárója az, hogy maga a keresztény, mint szó mostanság bár gyakran előfordul a politikai kommunikációban (csak úgy, mint Európa vagy Magyarország keresztény voltával való érvelés), azonban egy hívő ember számára gyakran valóban kellemes szavak mögött általában sajnos csak ürességet találni. Ha túl gyakran, túl sok helyzetben túl sokan használnak bizonyos szavakat jelentsenek azok bármennyire is fontos és nemes dolgokat, sajnos könnyen kiüresedhetnek, hiteltelenné válhatnak - legalábbis bizonyos szájakból.
Írta: Bérces Ádám.
A másik probléma, hogy különösen a »nemzetinek« nevezett táborban gyakran a dolgokat nem az alapján különítik el, hogy mi a jó és mi a rossz, hanem úgy, hogy mi az, ami magyar és mi az, ami nem. Így történhet, hogy a kereszténységgel érvelő politikusaink a mindenféle rendezvényeken gond nélkül keverednek a különböző ősmagyarnak vélt újpogány szerzetekkel. Még rosszabb, amikor megpróbálják a két ellentétes nézetet összeházasítani és a sámándobok mellett máris megfér Szűz Mária és az »ősmagyar Jézus« is. Ez a fajta káosz biztos, hogy igen távol áll a valódi jobboldaliságtól. A modernizmus egyik legnagyobb fegyvere, hogy összemossa a határokat, így nekünk csak a következetesség, a tisztaság és tudatosság lehet az alapállásunk: mindenről tudni, hogy hogyan és miért. Így kell hogy legyen ez a vallási orientációval is.”