Tizenegy személyt tartóztattak le az újvidéki tragédia kapcsán
Az újvidéki vasútállomás előtetője 2024. november 1-jén omlott össze, 15 ember vesztette életét
Nem mindegy, hogy egy évre kifizetünk néhány ezer forintot, vagy kár bekövetkezése esetén a kár mértékétől függően akár több százezer, vagy akár milliós összeget.
„A kerékpárosok zöme egyébként úgy kerekezik, hogy nem is tud arról, hogy valójában ha közlekedési balesetet és kárt okoz valakinek, akkor bizony rendelkezik felelősségbiztosítással is. Utóbbi mondatom teljesen ellentétes a korábbi gondolattal, azonban mindkettőben van némi igazság. Az teljesen igaz, hogy kerékpárra nem lehet felelősségbiztosítást kötni a hatályos jogszabályok szerint, azonban ha valaki rendelkezik lakásbiztosítással, akkor a kerékpározással okozott károkat a lakásbiztosítás fedezi, vagyis a lakásbiztosítónk téríti meg a károsultnak az igazolt kárát. Azt hozzá kell tenni, hogy nem minden lakásbiztosítás tartalmaz ilyen opciót, de a legtöbb igen. Így akinek van lakásbiztosítása, és kerékpározik, annak érdemes utánajárnia a biztosítójánál, hogy rendelkezik-e a biztosítás ilyen lehetősséggel, s ha igen, akkor baleset (kár) esetén milyen kötelezettségünk van.
Ha valakinek nincs lakásbiztosítása, annak sem kell csüggednie, nem kell mélyen a zsebbe nyúlni, hogy az általuk okozott kárt megtérítsék a károsultnak. A Magyar Kerékpárosklub éves tagsági díja tartalmaz egy felelősségbiztosítást, valamint baleset biztosítást is. (...) Érdemes azon elgondolkozni, és mérlegelni, hogy megéri-e biztosítás nélkül kerékpározni, mert nem mindegy, hogy egy évre kifizetünk néhány ezer forintot, vagy kár bekövetkezése esetén a kár mértékétől függően akár több százezer, vagy akár milliós összeget fizetünk meg. Nem mindegy. Tehát aki rendszeresen kerékpározik, az vagy kössön egy lakásbiztosítást, vagy lépjen be a kerékpárosklubba.”