Egyre több politikus látja úgy, hogy a tűzzel játszik Magyar Péter
A baloldali politikus továbbra is álhírt terjeszt hazánkról, aminek beláthatatlan következményei lehetnek.
A „baloldali” kifejezést manapság nagyon sokan próbálják értelmezni és sokan sajnos félre is értelmezik.
„A »baloldali« kifejezést manapság nagyon sokan próbálják értelmezni és sokan sajnos félre is értelmezik. Úgy gondoljuk a baloldaliság egy világnézet, egy felfogás és egy hozzáállás is egyszerre, melyben kifejeződésre kerülhetnek bizonyos érzések és viszonyulások. Annak meghatározása, hogy valaki ide sorolható, nem az egyes baloldali (vagy annak gondolt) pártokhoz való viszonyulásban érhető tetten, sokkal inkább egyes marginális kérdésekhez való hozzáállásban. Aki ma baloldali, az a következő öt kérdésben egyértelműen tud állást foglalni, és ki tudja jelenteni a következőket:
1) Van bennem szociális érzékenység, együttérzés és empátia mások kiszolgáltatottsága és szegénysége iránt.
2) Hiszem, hogy az államnak feladata törődni a leszakadozókkal, a szegényekkel, és feladata munkát adni a dolgozni akaróknak, mert felelőssége van az EGÉSZ társadalommal szemben. Úgy gondolom, az államnak igazságos adórendszerrel kell biztosítania, hogy a lakosság a közterheket a különböző jövedelmi szinteknek megfelelően tudja fizetni.
3) Nem tekintem ellenségemnek a más nemzethez tartozókat, az Európai Uniót, és a más etnikumokat, illetve elítélem a gyűlölködés, az egymás ellen uszítás politikáját.
4) Hiszek abban, hogy a törvényeket minél szélesebb társadalmi egyetértésben kell megalkotni a szakszervezetek, a dolgozó emberek, az ellenzéki pártok és civil mozgalmak bevonásával.
5) Azt vallom, hogy az emberek méltóságukban jogaikban, alapvetően egyenlőek, így elvetem az autokratizmust, a diktatúrát, a tekintélyelvűséget, a születési jogon, vagy egyéb – nem kiérdemelt eredményeken – nyugvó negatív megkülönböztetést és diszkriminációt.
Napjainkban (2012 elején) irányultsága, programja és politikája alapján alapvetően baloldali pártnak tekinthető az MSZP, az LMP, és a DK, illetve ide sorolható a civil mozgalmak egy része is, elsősorban a 2011 október elsején létrejött Magyar Szolidaritás Mozgalom és a 2007 óta létező 4K (Negyedik Köztársaságot Egyesület) Ezek későbbi párttá szerveződése nem zárható ki teljesen, sőt a 4K esetében ez valószínűsíthető is. (Az egymillióan a sajtószabadságért nevű civil szervezet egyenlőre egyik oldalra sem sorolható.) Jobboldali párt a FIDESZ, a KDNP és a JOBBIK (szélsőjobboldal) illetve a korábbi parlamenti pártok közül az MDF és a Kisgazda Párt.”