Gauleitert Athénba

2012. január 31. 07:23

A görög válság az unió válsága is, ha Görögország megfojtásával akarják megoldani, magára a szép és egységes Európára vetnek hurkot.

2012. január 31. 07:23
Máté T. Gyula
Magyar Hírlap

„A már említett jó Papademosz kormányfő nem tudta átvenni az uniós receptet, miszerint a kormány mindent építsen le, ami leépíthető, s mindent adjon el, ami eladható.

Nem tudta, mert a görög politikai elit nem hagyta, hiszen ez már lassan nemcsak a tolvajlás terepének, hanem az egész görög államnak a leépítését is jelentené. Nem tudta, mert a görög polgár fellázadt, nem akarta egyedül állni az elmúlt évtizedek közös számláját.

Berlinben ezt megelégelték. Papademosz uniós helytartó fölé német gauleitert akarnak küldeni Athénba, aki teljhatalmat kapna a görög adórendszer és költségvetés fölött. S aki még mindig nem érti, mit jelent ez: a német elképzelés nemcsak Görögországra vonatkozik, hanem minden, illetve bármelyik uniós országra, amely külső támogatásban részesül.

A görög pénzügyminiszter erre azt mondta: ne akarja az unió, hogy választani kelljen pénzügyi segítség és a nemzeti önbecsülés között. Ne akarja, mert ezzel nemcsak az unió szép szolidaritási és esélyegyenlőségi ideáljai kerülnek szemétbe, hanem maga az unió is egy szűk pénzügyi érdekcsoport végrehajtó szervezetévé válik.

Másképp: a görög válság az unió válsága is, ha Görögország megfojtásával akarják megoldani, magára a szép és egységes Európára vetnek hurkot.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soma
2012. január 31. 14:27
Görögországban is ugyanazok az attitűdök jelentek meg, mint akár hazánkban, vagy más volt K-európai államban. A dolog rém egyszerű: a beáramlott forrást haszonnal megfejelve ugyanazok vitték ki, mint akik behozták. Mi kell a pénzszivattyúhoz? Engedékeny kormány nagy zsebű kormányhivatalnokokkal. Úgy, mint mindenhol, ahol a csőd közelébe jutott egy ország. Érdekes módon, ahol nem loptak, mint a szarka, nem vitték ki a pénzt az országból, nem adtak el mindent baksisért, ott nem is sodródott csődbe az ország a válság idején sem! Azért roppant érdekes gondolatokat indít el az ember fejében , ha egy ország élére egy "kinti" helytartót akarnak ültetni! Mert ugyebár, az eddigi döntéshozók el sem tudnák képzelni, hogy átvilágítsák az eddigi "közösségi munkájukat " és megállapítsák a felelősségüket, esetleg az alkalmasságukat.
magnamater
2012. január 31. 10:28
Görögországot még nem bántják, mert sajnálják, majd Magyarországot fojtják, hazai balliberális segítséggel már nyakunkba van vetve a hurok.
Viktus
2012. január 31. 09:16
A pár ezer milliárdos szabadságharcból is ez maradt: Orbán szerint jó nekünk az EU-doktrína A tervezet segít, hogy már június után növekedési pályára álljon a magyar gazdaság. http://index.hu/kulfold/2012/01/30/orban_szerint_jo_nekunk_az_eu-doktrina/ Megérte ...
bmucsai
2012. január 31. 08:55
A szerző finoman kapargatja a felszínt, és jó irányban keresgél. Persze beszélünk az únió válságáról, a pénzügyi válságról, és úgy általában az erkölcsi válságról is. Ez utóbbit igyekeznek elmaszatolni, pedig óriási jelentősége van abban, hogy a dolgok idáig fajultak. Mert van ugye az ember erkölcse, és a szervezet erkölcse. Aszervezet erkölcse azt diktálja, hogy maximálisan azonosulj a szervezet céljaival. A jó dolgozó tehát maximálisan idomul, akinek erkölcsi gátlásai vannak az kihullik a szervezetből. Ez egyfajta erkölcsi szelekció. Egy gazdasági entitás - legyen az bank, termelő vállalat, bármi - a növekedésben érdekelt rövid és hosszútávon egyaránt. Emiatt bármi törvény, szabály, erkölcsi gátlás csak eltávolítandó akadály a fejlődés útjából. Ezért az állami (EU-s) bürokrácia, a törvények, stb csak mint megváltoztatandó környezet szerepelnek a vállalati programokban. Magyarul megvásárolnak mindent és mindenkit a célok elérése érdekében. A válságot az okozza, hogy a társadalom hosszútávú céljai ellentétban állnak a gazdasági entitások céljaival és az utóbbiak nyerésre állnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!