Eretnek az, aki hisz Hugh Grant hazugságainak
Vallásról, hitről és választásról veszélyes a nagyközönségnek nyilatkozni vagy akár szónokolni, mert könnyű belefutni abba a hibába, hogy alaptalanul valótlanságokat állítunk.
A hosszú szoknyát sem szokás tiltani, pedig szexi lábak esetén vizuális kár éri a vizslató férfiszemeket. Sőt, még a Batman jelmez sem tilos. Vajon miért?
„Amennyiben a tervezett tilalom azt célozná, hogy ne kelljen nyíltan kiírni a bevándorlók számára a kapura a MEGTELT feliratot, akkor ez bizony nem a legelegánsabb módja a kurzusváltásnak...
Ha viszont az emberi szabadságjogok, a nők jogainak védelmében kerülne bevezetésre, hát, minimum cinikus. És természetesen hatástalan. Tudjuk, hogy kb. hatszázaléknyi idegen és viszonylag zárt közösség (ha közösség) már nehezen ellenőrizhető, sőt veszélyes lehet, ám a burka tilalmától várni az önkéntes asszimilációt, netán bármiféle potenciális veszély eliminálását naivitás. Inkább egy kis politikai populizmus, egy kis hangulatkeltés, egy kis álmegnyugtatás van a háttérben. (...)
Nem a következményt kell tiltani, hanem az okot megszüntetni. És nem belerondítani mások vallási meggyőződésébe, ha az nem erőszakos. Márpedig egy burka nem bánt senkit. A keresztény apácának sem tiltják a fityulát, mert az sem bánt senkit. A hosszú szoknyát sem szokás tiltani, pedig szexi lábak esetén vizuális kár éri a vizslató férfiszemeket. Sőt, még a Batman jelmez sem tilos. Vajon miért?
Megéltem sajnos egy rendszert, amelyben gondot jelentett az ember nyakában lógó feszület. Sőt, férfinél a hosszú haj és a fülbevaló is. Nem kívánom vissza. Se magamnak, se másnak. Mert ma a burka. És holnap? ”