„Politikai okokkal magyarázza eltávolítását a Legfelsőbb Bíróság éléről a parlament által 2015-ig megválasztott főbíró. Valószínűleg igaza van Baka Andrásnak, hiszen az új alaptörvény hatálybalépésével a legfőbb bírói fórumon csak őt és helyettesét fosztják meg posztjától. Bár arról sem lehet megfeledkezni, hogy további 270 kollégáját nyugdíjazzák. Ők hetvenesztendős korukig dolgozhattak volna, de most kitalálták, hogy 2012-ben mindenkinek mennie kell, aki betöltötte a 62. évét. Ez a bírói kar lefejezése. (...)
A fülkeforradalom most az igazságszolgáltatás függetlenségének jelentős korlátozására készül, és a főbíró ehhez nem partner. Bár egy tavalyi törvénymódosítással az ő hatáskörét is csaknem olyan szélesre vonták, mint amekkora hatalmat az Országos Bírósági Hivatal elnöke kap majd, Bakáról nehéz feltételezni, hogy azért nevezne ki egy megyei elnököt, azért indítana fegyelmi eljárást vagy azért utalna egy ügyet más bíróság elé, mert azt a kormány úgy kívánja. Ehhez megbízhatóbb emberre van szükség. Egy jó barátra. (...)
Mindez nem marad következmények nélkül. Legalábbis a civilizált világban nem. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes magyarázkodhat az Európai Uniónak – ahol nem szokás bírósági vezetőt csak úgy kirúgni –, Szapáry György washingtoni nagykövet meg olvasói levélben mentegetheti a menthetetlen a The New York Timesban.”