A kereszténység boldogít?

2011. november 17. 15:29

Az Isten nélküli boldogság reménye felelőtlen álmodozás.

2011. november 17. 15:29
Szerdahelyi Miklós
Mindennapi

„A kereszténység az összetörteknek szól, tehát először össze kell törnünk: és amikor rájöttünk, hogy egyedül nem megy, végre Isten kegyelmére bízhatjuk magunkat – de nem előbb. Az elégedett kultúr-keresztényeknek, csakúgy, mint az elégedett ateistáknak először össze kell törniük: elégedetlen kultúr-keresztényekké és ateistákká kell válniuk, hogy a megváltás erőterébe kerüljenek – hogy felfogják egyáltalán, Jézus mit is kínál.

Csak ha már szembesültünk az igazi, vagyis a jézusi antropológiával, csak ha már beláttuk, hogy mind csődbe mentünk, mindössze egyesek ellen nem indult még el a csődeljárás, akkor rendelkezünk a megfelelő nézőponttal, hogy rákérdezzünk: a kereszténység boldogít-e? És a válasz igen.

Az Isten nélküli boldogság reménye felelőtlen álmodozás – ha van Isten, azért, ha nincs, azért. Viszont a reális reményvesztettség után megtudni, hogy Isten nemcsak igazságos, de kegyelmes is, és tökéletesen szerető: boldogság és szabadság. Egy gyermek boldogsága és szabadsága ez, aki tudja, hogy vigyáznak rá, és szeretik: méghozzá úgy, hogy a maga rosszaságával nem tudja elveszíteni ezt a szeretetet – vagyis úgy szeretik, miként egy gyermeket. És az örökségről, Isten országáról most még nem is szóltunk – azt talán föl se bírnánk fogni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
wartog
2011. november 18. 08:58
Isten legnagyobb adománya, hogy szabadon dönthetünk, és bármiről.A legnagyobb bűnösök azok, akik megmondják hogyan és mit kell hinni.Baromság ez az írás. Én hiszem, hogy van, hiszem, hogy Ő vezetett el a kiegyezés a világgal című utamra.Az indulatmentes, józan kiegyensúlyozottsághoz
arlequin
2011. november 18. 08:17
mi az hogy isten? mi az hogy boldogság? mi az hogy antropológia? mi az hogy? nagyonis?
Barracuda
2011. november 17. 22:29
Alapvetően az a probléma, hogy az ateisták és a hívők nem ugyanazt értik boldogságon. Értelemszerűen, a hívő megtapasztalt valami olyasvalamit, amire az ateistának eddig még nem volt lehetősége. És hiába mondja egy ateista, hogy boldog, nem egy valóságról beszélnek. Szerintem itt lehet a diszharmónia, amiatt a két fél nem érti megy egymást.
WWZD?
2011. november 17. 21:09
Én örülök neki, ha egy keresztény boldog, és ateistaként nem akarom megmodani neki, hogy és miért legyen boldog, mit tegyen, mikor tegye. Ugyanígy én sem szeretem, ha ezeket nekem próbálják elmagyarázni, erre a feladatra már van egy anyám, meg egy feleségem, köszönöm. Könyörgöm, ne nézzük már le ennyire egymást, ha nem ártasz senkinek vele, legyél boldog ahogy szeretnél, ahogy tudsz(meg ahogy az asszony engedi).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!