Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Ha referendumban kérdeznék meg az unió 500 millió lakosát, távozzanak-e a görögök az unióból, vajon Papandreu ezt is demokratikusnak tartaná?
„Hogy Brüsszelnek mennyire azonnal és teljes természetességgel a demokráciára tüzet okádó kínai sárkány jutott eszébe mentsvárként, annak bizonyítéka, hogy a 440 millió euróról 1000 milliárd euróra felpumpálni kívánt uniós mentőalap igazgatója csütörtök hajnalban alvás nélkül a csúcstalálkozóról Pekingbe sietett, hogy a kínai vezetőket kérlelje a segítségre. Válasz helyett tegnap estig udvarias mosolyt kapott.
Hogy kérlelésük holnap a franciaországi Cannes-ban, a világ húsz legfontosabb országa vezetőinek csúcstalálkozóján folytatódik, az kétségtelen. És az is, hogy ha az eddig már 500 milliárd eurós európai államadósságot magánál tartó Peking hajlandó segíteni, annak nagy ára lesz. Európa fölött az égbolt napról napra sötétebb lesz. Hétfőn New Yorkban jelentették be a belga, olasz, ír és portugál államkötvényekre túlzottan játszó amerikai pénzintézet, az MF Global összeroppanását, ami a transzkontinentális földrengést okozó Lehman Brothers csődje óta a legnagyobb bukás.
Görögország uniós tagságának története a hazug statisztikai adatok szolgáltatása, a saját lehetőségeiken messze túlmenő költekezés, a követelőzés és a zsarolás. Felmerül ugyanakkor a kérdés: ha – mint a lisszaboni szerződés már lehetővé teszi – uniós kezdeményezésre referendumban kérdeznék meg az unió 500 millió lakosát, távozzanak-e a görögök nemcsak az euróövezetből, hanem az unióból is, vajon Papandreu ezt a népszavazást is demokratikusnak tartaná?”