Zónán belül és túl

2011. szeptember 21. 14:39

Kisebb lenne a költség és a görög társadalom kára, ha nem lenne ilyen erős a politikai táborok közötti gyanakvás.

2011. szeptember 21. 14:39
Miklós Gábor
NOL

„Az adóprés szorítását is támadásként élik meg, a görögök eddig vidáman éltek az adóelkerüléssel. És sokaknak nincs miből fizetniük, mert a foglalkoztatás csökken, az ország romló híre miatt apadnak az idegenforgalmi bevételek. A társadalom szeretne jó kormányzást, és utálja a korrup ciót, de tudja, hol és kinek kell hatásosan baksist adni. Nem tudja kivel legyen szolidáris, az eddigi megszorítások alapvetően a hatalmon lévők elleni lázadásra hangolják őket. A társadalmi feszültség szűkíti a kívülről és belülről is szorongatott szocialista kormány mozgásterét.

2. Antonisz Szamarasz a középjobb Új Demokrácia párt vezére új választást követel. Azt állítja, ő képes megszorítások nélkül és adócsökkentéssel kivinni az országot a válságból. Nem lesznek elbocsátások a közszférában – ígéri. Ha kormányra jut, újratárgyalja a feltételeket a hitelezőkkel, mondja. (Szamarasz pártja nyolc évig volt hatalmon, az eladósodás jórészt az ő kormányzásuk következménye. Papandreu, amióta miniszterelnök, egyfolytában a válságkezeléssel próbálkozik.)

A görög válságért az európaiaknak mindenképpen fizetniük kell, akár Papandreu megszorításának esetleges, akár Szamarasz voodooközgazdaságtanának borítékolható kudarca miatt. Fizetni kell a lehetséges bankcsődök miatt is. Kisebb lenne a költség és a görög társadalom kára, ha nem lenne ilyen erős a politikai táborok közötti gyanakvás. Akkor talán kialakulhatna konszenzus, szolidaritás. Ez engedékenyebbé tenné a külvilágot is. Lehet, hogy a szavazás megerősíti a kormányt. Akár az euróról, akár a parlamentről szól. De tudjuk, a politikai stabilitás még nem jelent jó kormányzást.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Himalája
2011. szeptember 21. 23:26
Valahogy immár feledésbe merül az íreknek nyújtott segítség. Megsegítették őket, annak ellenére, hogy az írek ebből segítségből nem kértek, és tüntetéseken tiltakoztak is ellene, mert nem akarták növelni függőségüket a EU-hoz. Mégis kénytelenek voltak a segélyt elfogadni. Az európai médiák ezt viszont úgy adták el, mint a megszorítások elleni tüntetéseket, holott ez nem teljesen felelt meg a valóságnak. Görögországban is rengetegen vannak az úniós segélyek ellen, és nem kérnek belőle, és tüntetnek is ellene, de csak a szakszervezetek által szervezett tüntetéseket közlik a médiák. Miért?
Akitlosz
2011. szeptember 21. 16:49
"Antonisz Szamarasz a középjobb Új Demokrácia párt vezére új választást követel. Azt állítja, ő képes megszorítások nélkül és adócsökkentéssel kivinni az országot a válságból. Nem lesznek elbocsátások a közszférában – ígéri. Ha kormányra jut, újratárgyalja a feltételeket a hitelezőkkel, mondja. (Szamarasz pártja nyolc évig volt hatalmon, az eladósodás jórészt az ő kormányzásuk következménye." De ismerős.
kalasnyikov
2011. szeptember 21. 16:31
Szamarasz,ha nem tudnád vén bolsi éppen Budapesten volt vendégprofesszor még a szabókálmáni marxkárolyi közgazdasági egyetemen. Na onnan a sok sületlenség, amit magára rántott....DDDDD
kalasnyikov
2011. szeptember 21. 16:31
Szamarasz,ha nem tudnád vén bolsi éppen Budapesten volt vendégprofesszor még a szabókálmáni marxkárolyi közgazdasági egyetemen. Na onnan a sok sületlenség, amit magára rántott....DDDDD
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!