„Gubcsi Lajos maga volt a bizonyosság, hogy nem valóságos itt semmi; minden, ami körül vesz minket csupán egy színmű. Olyan, amilyeneket ő szokott írni és rendezni. Erről azért emlékezzünk meg ehelyütt is. Ügyvezetői tevékenységének fénypontja volt, amikor bemutatták Rákócziról szóló rockoperáját. Főbb szerepekben Varga Miklós rockénekes, Gárdos Vilmos üzemeltetési vezető, Tóth László pénzügyi vezető, Magyar Gábor vállalkozási vezető, Dr. Isaszegi János vezérőrnagy, szerkesztőségvezető. Nézők: nincsenek (leszámítva Hende Csaba honvédelmi minisztert és népes kíséretét).
Nincs az az Alaptörvény Asztala, amelyik ezt überelhetné. Gubcsi személye segített a dolgok értelmezésében. Tönkre vágják a bankrendszert? Nem gond. Ellopják a megtakarításokat? Oda se neki! Lassan hadat üzen az Egyesült Államok? Annyi baj legyen! A közszolgálatiság CBA-reklámfilmet jelent? Kit érdekel? Schmitt Pál? Ugyan már! Csak annyit kellett mondani, hogy Gubcsi, és az ember megkönnyebbülten kezdte keresni a kandikamerát.
Most azonban hirtelen ránk zuhant a balsejtelem. Az, hogy a Honvédelmi Minisztérium nem találta kielégítőnek a lézerblokkolós magyarázatot, és lelépésre bírta Gubcsit, föltételezi, hogy valahol valakik valamit mérlegelnek. A fentiek ismeretében ez eléggé rendszeridegen cselekedetnek számít. Elképzelhető, hogy közéletünk mégsem tréfa? Hogy nem nekünk játszanak, hanem velünk? Kellemetlen meglepetés volna. Gubcsi bukása a reményt veszi el.
Adjátok vissza Gubcsinkat!”