Társadalmi katasztrófával fenyeget Magyarországon a svájcifrank-árfolyam

2011. augusztus 02. 11:13

Nem várható el az adósoktól, hogy hónapról hónapra megfizessék a hatalmas mértékűre duzzadt törlesztőrészleteiket.

2011. augusztus 02. 11:13
Dr. Octopus
Napi Gazdaság

„Megoldást jelenthetne, ha az adósok átválthatnák hiteleiket forint alapúra a hitel folyósításakor érvényes árfolyam kb. 120 százalékán, az e fölötti részt pedig a hitelező pénzügyi intézmények és az állam közösen »lenyelik«, azaz a hitelezők egyszeri veszteséget számolnának el, miközben állami részvétellel csökkenthető lenne ezen veszteség mértéke. Az államnak és a hitelezőknek közösen ki kellene dolgozniuk egy olyan, több évre szóló együttműködést, amely a veszteségek mérséklését hivatott elérni. Az ún. »bankadó« tökéletes eszköz lett volna (lehetne?) erre, ha az állam nem más jellegű kiadásokat kívánna fedezni azzal.

Súlyos társadalmi következmények fenyegetnek


Igen, ez nem fair azokkal szemben, akiknek forint alapú hitele van vagy éppen nincsen hitele, de látni kell, hogy ha nem lépünk túl a társadalmi igazságosság kérdéskörén, akkor a kialakult árfolyamhelyzet okozta áradat egy idő után ezeket az embereket is magával ragadja: vagy a munkahelyük szűnik meg az egyre inkább visszaeső fogyasztás következtében vagy ellopják az autójukat, kirabolják a lakásukat azok a kilátástalan emberek, akik erre kényszerülnek. Arról nem is beszélve, hogy az árfolyamhelyzet miatt kisiklott emberi sorsok vélhetően az öngyilkossági statisztikákra sem lesznek jótékony hatással.

A hitelezőknek is fel kellene végre ismerniük, hogy nem várható el racionálisan az adósoktól, hogy hónapról hónapra megfizessék a hatalmas mértékűre duzzadt törlesztő részleteiket. Márpedig ha (tömeges) biztosíték érvényesítésre kerül a sor, akkor jó eséllyel a hitelezők nagyobb veszteségeket fognak elszenvedni, mintha a fentebb felvázolt módszerrel az adósok jelentős részét visszaterelték volna a hitelüket rendben törlesztők közé.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 95 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
NÉGYmadár
2011. augusztus 03. 08:24
http://negymadar.blog.hu/2011/08/03/megbizhato_svajci_ora Üdv NÉGYmadár
Krupp Skya
2011. augusztus 03. 06:25
Valamikor a 60-as években szemináriumon azt tanították, hogy a kapitalizmus a kölcsönökre épül. Vesz a Kapitalista Elvtárs egy autót, egy házat és amikor megszűnik a munkája nem tudja fizetni a részleteket akkor jön Bankos Elvtárs és viszi az autót és a házat is vinné de a ház az nagyon leépült az alapra ezért kénytelen kitenni a Kapitalista Elvtársat az utcára. Amikor már sok Kapitalista Elvtárs van az utcán megbeszélnek egy őszirózsás forradalmat meg egy piros szegfűs átmenetet és cserélnek,majd elérkezik a szocialista piacgazdaság. Most Bankos elvtárs vesz fel kölcsönt a sajátjából, és a sajátjából nem tudja fizetni a saját kölcsönét és most Ő kerül a saját utcájára, és kezdődik elölről az örök körforgás Szerzett Jogon.
elfelejtette
2011. augusztus 02. 23:35
Egyébként nem tudom, hogy egyedül vagyok-e, de mindig ódzkodtam a hitelfelvételtől. Olyan nevelést kaptam, hogy addig nyújtózkodjak, ameddig a takaróm ér. Eleve gyanús volt az "olcsó hitel" dolog. Körülöttem mindenki eladósodott, új autót vettek, én inkább egy lepukkant használtat. Miért nem működött a magyarokban meglevő gyanakvás ennél a dolognál? Azt gondolták, hogy ennyi évtized kibaszás után ez nekik jár? Sajnálom azokat, akik bajba kerültek, de ezen kívül mit tehetek értük?
Göbbels
2011. augusztus 02. 23:26
Miért csak a veszteségből részesülök a bankommal közösen? Miért nem kaptam eddig osztozkodási levelet a bankoktól? Jóban-rosszban helyett csak rosszban?? Ez egy szerződéses kapcsolat??? Jogászok riadó!!!! Csendben vagytok, mert a bankok vagy az állam fizet titeket???
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!