„Hogy ma hányan vannak a balliberálisok, azt nem lehet felmérni, mert a beteges magyar választási rendszerben nincs pártjuk, de - ellentétben a tényleges (azaz józan) konzervatívoktól veszett …-okig terjedő létező jobboldali közmegegyezéssel - egyáltalán nem holmi halott erő ez.
Ellenkezőleg, eleven és dinamikus. Létrehozta a legnagyobb politizáló civil mozgalmat, a Millát. Hívőkből áll. Ugyanolyan szilárd értékrendje és megingathatatlan tekintélyhierarchiája van, mint a Fidesznek. Amellett egészséges sokféleség jellemző rá, ugyanúgy vannak itt egymást utáló, lenéző, egymással szóba nem álló emberek, mint minden erős politikai táborban. (A Fidesznek az erőltetett egyszínűség lesz a veszte.) Képes politikusmentes tömegtüntetéseket rendezni. Jó nemzetközi kapcsolatai vannak. Nem, nem globálzsidó összeesküvés; egyszerű nyelvi kérdés.(...)