Sajtószabadság ukrán módra: börtönnel sújtanák a valóságot bemutató újságírókat
Az indok ezúttal is a háború.
Az angol genszterszlenget jól ismerő tizenévesnek is van keze, hogy ha nem tetszik neki, amit hall, elkapcsolja a rádiót.
„Mi is történt tehát? Az, hogy a jelenleg még hatályos, 1996-os törvény alapján törvénysértést gyanít, ezért vizsgálódik az NMHH. Ugyanúgy, ahogy eddig is tette mindig jogelődje, az ORTT. Bezony, joga volt hozzá, hogy a frekvenciákat tőle kapó rádiókat, tévéket ellenőrizze, betartják-e a törvényeket, valamint a szerződésükben vállaltakat (ezeknek része ugye, hogy a törvényeket betartják.) A hatóság meg úgy látja pillanatnyilag, hogy a kiskorúak egészséges fejlődését veszélyeztette a Tilos.(...)
Ez van. Innentől már csak az a kérdés, hogy a szóban forgó Ice-T opus tényleg károsan befolyásolhatott-e bármilyen fejlődést.
Az én válaszom erre az, hogy: nem. Egyrészt azért, mert a szerencsétlen rapper angolul tépi a száját, lévén ámerikai. Másrészt kőkemény gengsztergettó-szlengben teszi ezt. Az a »kiskorú«, aki tökéletesen képes dekódolni a mondandóját, az bizony nem először hall ilyet, aligha lepődik meg rajta. Az olyan hatósági érvek meg, hogy »A műsorszámokban elhangzó közönséges nyelvezet azt sugallhatta a kiskorúrak szamara, hogy a durva beszéd egyre inkább elfogadható«, elég gyengék, egyrészt, mert persze, sugallhatta ezt is, meg sugallhatta az ellenkezőjét is, ráadásul az angol genszterszlenget jól ismerő tizenévesnek is van keze, hogy ha nem tetszik neki, amit hall, elkapcsolja a rádiót, már ha hallgatták egyáltalán ilyenek. A Tilost ugyanis nem szokás hallgatni. Azért zugrádió. Amúgy meg, hogy mi mit sugall, elég ingoványos terep. Tankcsapdát például lehet játszani? Oké, hogy van káromkodásmentes nótájuk is, de mondjuk a »szanaszét baszott rakendroll« az egyik legismertebb soruk az egyik legismertebb számukból, úgyhogy, ha Tankcsapdát sugároz egy rádió, az nyilván sugallhatja, hogy ez egy jó zenekar, érdemes megismerkedni az életművével (ez egyébként a valóságnak tökéletesen megfelel), ergo sugallhatja azt is, hogy a durva beszéd elfogadható. Ráadásul az magyarul van.”