Eretnek az, aki hisz Hugh Grant hazugságainak
Vallásról, hitről és választásról veszélyes a nagyközönségnek nyilatkozni vagy akár szónokolni, mert könnyű belefutni abba a hibába, hogy alaptalanul valótlanságokat állítunk.
Néha olyasmiről kell írni, ami nem történt meg, de megtörténhetett volna.
„Nagyon furcsállom, hogy a Korán-égetés tervének kritikusai nem emlékeztettek: bármiféle könyvégetés igen gyorsan akár emberek elégetéséhez is vezethet. Az emberiség történelme sok bizonyítékot tud erre. A XX. századból különösen. Könyvégetés és fasizmus jegyesek. Az iszlám vallási fanatizmus vadhajtásai ellen fasiszta módszerekkel fellépő prédikátor nagyon közel áll azokhoz, akiket egyetemlegesen terroristának minősít. Jones kiáltványával (Az iszlám a sátán!), provokatív PR-fellépéseivel értelmetlen volna vitatkozni. Kénytelen azonban a világ felfigyelni rá, mert a mai körülmények között egy ilyen eszeveszett fellépés önmagában robbanásveszélyes. Lám mekkora visszhangja támadt! Ha lehet valakit médiaterroristának nevezni, nos ő az.
A 2001. szeptember 11-i sokk és az arra adott rossz amerikai állami válasz növelte a paranoiára való globális hajlamot. Az internet elterjedése erre alaposan rásegített. Tehát nem csak azért kell szólni a tébolyult pap ötletéről, mert amiatt más tébolyultak utcára vonulva törnek-zúznak, gyilkolnak. Az elhalasztott Korán-égetés és a körülötte kialakult zaj, ha nem is civilizációs konfliktusról, de civilizációs siketségről szól. Ráadásul mindez ebben az összeszűkült világban történik, ahol a legkönnyebben az álhírek, a vérlázító és utcára hívó felhívások terjednek. Szimbolikus cselekvések okozhatnak tömeges emberhalált.”