Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Továbbra is nyitott kérdés, hogy a kormánytöbbség miként vélekedik a bejegyzett élettársi kapcsolat jövőjéről.
„A melegek egyenjogúságáért folytatott harc persze nem csak az Andrássy úton zajlik. Továbbra is nyitott kérdés, hogy a polgári törvénykönyv legutóbbi reformját látványosan – ám többnyire jogi érvek nélkül – elvető kormánytöbbség a színfalak mögött miként is vélekedik a bejegyzett élettársi kapcsolat jövőjéről.
Bár a jobboldali pártszövetségnek a melegeket érintő politikája a korábbi években leginkább az ördögűzés jellegét öltötte magára, kormányon ennél szofisztikáltabb válaszokat kell találniuk. Noha a magyar szavazópolgárok egy jelentős részének a szimpátiája könnyen elnyerhető homofób szólamokkal, a fenti jogintézmény eltörlése ma már nemcsak a jó ízlést, hanem a jogbiztonságot is sértené. Ha a kormánytöbbség úgy döntene, hogy megszünteti ezt az intézményt, azzal a magyar állam anyakönyvvezetői előtt már törvényesen »egybekelt« meleg párok jövőjét is bizonytalanná tenné. (Például mi lenne a sorsa az adott esetben közösen felvett lakáshitelnek, jelzálognak stb.) Ráadásul a bejegyzett élettársi kapcsolat jelenlegi formáját az Alkotmánybíróság is alkotmányosnak nyilvánította pár hónapja, így annak család- és alkotmányellenességére hivatkozni meglehetősen kétes állítás lenne.
Ha a kormánypárt mégsem habozna gesztust tenni a homofób szavazóknak, akkor – kétharmados felhatalmazás ide vagy oda – valószínűsíthetően Európa, sőt saját pártszövetségük, az Európai Néppárt álláspontjával kerülnének szembe. Az Európai Parlament néppárti frakciója ugyanis 2006 januárjában elsöprő többséggel (sőt a magyar képviselők egyhangú támogatásával) szavazta meg a melegek jogegyenlőségét a tagállamok számára előíró EP-határozatot. Ha a kormány ennek ellenére mégis megszüntetné a bejegyzett élettársi kapcsolat intézményét, meleg honfitársaink – az Alkotmánybíróság mellett – talán csak a frissen megválasztott köztársasági elnökben találhatnak védelmezőre. Schmitt Pál ugyanis a szavazási jegyzőkönyvek tanúsága szerint saját voksával is támogatta a melegházasságot követelő EP-határozatot! Remélhetőleg köztársasági elnökként idehaza, akár egykori pártja ellenében is, kitart majd az Európai Parlamentben képviselt jogvédő álláspontja mellett!”