„A fideszesek sulykolhatják: lám, mindenki szerepet vállal a gazgasági-társadalmi gondok megoldásában, csak ez a Simor ragaszkodik irreálisan magas béréhez. Az világos, hogy a konfliktus ilyen módon történő kiélezése esetén az emberek kinek az oldalára állnának.
Kutatóink szerint az Orbán-kormány változatlanul magas népszerűségének titka pont ezen a környéken keresendő. Az embereket nem izgatja fel, ha a szuperjövedelmű jegybankelnököt megpiszkálják, ha az állami cégek vezetőit vagy a minisztériumok főtisztviselőit kirúgják, és teszik ezt nem különösebben válogatott eszközökkel. Az emberek akkor sem dőlnek a kardjukba, ha megpróbálják megrendszabályozni mondjuk az internetes médiát.