Az MSZP megvédi Károlyi Mihály szobrát

2010. június 11. 20:49

Az MSZP tiltakozik az ellen, hogy a Fidesz egy kirekesztő, ókonzervatív politikai kultúra nevében kiiktassa a történelemből a progresszió eszméit és alakjait.

2010. június 11. 20:49

E kultúra nyomulásának egyik első lépése volt a Turul törvénytelen rehabilitálása. A választás után a Fidesz egyik első dolga volt, hogy jogszabály-változtatással tegye lehetővé az engedély nélkül felállított Turul-szobor helyén maradását. A második lépés volt a Trianon-törvény megszövegezése, amely nem Trianon fájó sebeinek gyógyítására, hanem a konfliktusok megoldása helyett újabb konfliktusok keltésére volt alkalmas. Az MSZP tiltakozása ellenére a kormánytöbbség nem volt hajlandó elfogadni egyetlen olyan módosító indítványt sem, amely a határrevízió helyett a Kárpát-medencei népek európai szellemű megbékélésében látta a magyarság jövőjét. 

A harmadik lépés az egyház és állam határainak elmosását célozta. A Trianon törvény a parlamenti képviselőket már hívőkre és nem hívőkre osztotta fel. Ugyanezt a szellemet tükrözte a népszámlálási szabályok olyan módosítása, amely szerint a hatóságok rákérdeznek az állampolgár vallására, és nyilvántarthatják azt. Félő, hogy az alkotmányozás folyamata is ebbe az irányba mutat. 

A negyedik lépés irányát a Jobbik mutatta meg a Fidesznek. Először a Jobbik követelte a Károlyi szobor eltávolítását, és borította be azt fekete lepellel. Most váratlan pártfogót találtak Kövér László személyében. A Fidesz vezető politikusa a Jobbik kívánságának megfelelően bejelentette: Károlyi Mihály szobra a ciklus végére már nem fog a helyén állni. 

Az MSZP tiltakozik a progresszió kiretusálása ellen a magyar történelemből. Ha kell, minden eszközzel megvédi Károlyi Mihály szobrát, akinek nevéhez a köztársaság születésnapja fűződik, aki a szolidaritás örök példáját mutatva, saját birtokát osztotta fel a szegények között. Ha a Fidesznek ma nem kell Károlyi, holnap nem kell Ady, Jászi Oszkár, József Attila és Bibó István sem. De a szocialistákon kívül is sokan vannak az országban, akiknek kell.

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 135 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
senor calavera
2010. június 13. 17:21
Tekintsétek ezt egyfajta hitvallásnak: 1) Nem igazak a politikában az egyenesági leszármazás szerű elméletek. Ungváry Krisztiánt juttatja eszembe, aki azt vallja, hogy a mai jobboldal egyenesági leszármazottja a 40-es évekbelinek. 2) Minden politikust az egyéni - és többnyire végső - véleménye, valamint tevékenységének alapvonásai szerint kell megítélni. Mindezek alapján Károlyiról: Kezdetben és vegül sem volt kommunista. Nem hiteles és nem tényszerű ezt állítani róla. Károlyi kezdettől a monarchia ellenében politizált. Talán abban egyetértünk, hogy a dualista rendszer nem a legsikeresebb politikai berendezkedés volt magyarországon, és - szerintem - az ok, ami miatt elbukott pont az volt, amit Károlyi (is) mondott. 1 (és legfontosabb): a nemzetiségi politika 2) a demokratikus átalakulás hátráltatása 3) kitartás a Habsburgok mellett 4) (mindennek folyománya) a háborúban való sikertelen részvétel. A dualista rendszert nem Károlyi és nem az őszirózsás forradalom döntötte meg. Ez szerintem világos. Az megdőlt, összeomlott, a történelem elhaladt mellette. Ám aki a fenti folyamatokat felismerte, és mellette kikiáltotta a demokratikus Magyar Köztársaságot, az megérdemel egy szobrot. És hogy nem tudta megakadályozni, vagy nem akarta eléggé megakadályozni a kommunista hatalomátvételt, ez sok mindennek betudható, de egyetértek, ez bizonyosan a politikusi gyengeségeihez tartozik. De vedd figyelembe, hogy Horthy sem tudta megakadályozni a fehér terrort, és mégsem ez alapján ítéljük meg a tetteit. Én legalábbis nem. És igazad van a kommunistákkal kapcsolatban. Csakhogy a kommunisták nemzetközi bűnözők (ma is, és akkor méginkább). Az hogy nem határolódtak el a Károlyi által kikiáltott rendszertől, elődjének tekintették, ez nem jelent semmit. Amit a kommunisták tettek annak semmi köze sincs a politikai logikához.
balbako_
2010. június 13. 06:56
Az MSZP megvédi, ezzel együtt meg kell nyerni a budapesti választásokat és le kell bontani. Károlyi méltatlan arra, hogy szobrot kapjon!
red label
2010. június 12. 18:31
Zsák a foltját megtalálja. A vaskereskedő Veres János majd elszállitja Lendvai Ildikó lakására. és ott védelmezheti majd a grófot.
Karcsi75
2010. június 12. 13:42
A két keresztnév mindig árulkodó jel!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!