„Nem is azt írtam, hogy veszély, hanem csak annyit, hogy Lajos. Mert már ebből is mindenki sejtheti, hogy a magyar demokráciára leselkedő jelenlegi főveszélyről lesz szó. Mint tizenöt évvel ezelőtt, Kern András káprázatos tévéparódiájában, ma is egyre inkább Bokros a felelős mindenért, vissza és előre a történelemben. Leginkább azonban a mai jelenben, hiszen ő a vírusgazda, a józan ész, a realitások igen lassan terjedő vírusainak hordozgatója. De most rajta meg a pártján végre fogást találtak.
Eddig csak rettegtek tőle, és nehéz volt bebizonyítani, hogy a Bokros életveszélyes, de most végre kibújt a szög a zsákból. Az iszonyatosan gonosz Lopakodó Lajos ugyanis nem kis fondorlattal, már a legifjabb magyar nemzedékeket is alattomosan manipulálni akarva, Pénzkérdés címmel, A gazdaságról gyermekeknek alcímmel színes-képes kis mesekönyvet írt. (Utolsó sor a hátsó borítón: A kiadvány kereskedelmi forgalomba nem hozható. Ez tényleg csökkenti a hasznos információk tömeges mételyezésének hatását.)
Lopakodó Lajos ilyesmiket ír a gyerekeknek: »Biztosan neked is van perselyed, titkos dobozod, amiben a zsebpénzed gyűjtöd. És biztosan nálatok is van osztálypénz, amit az osztályfőnököd szed be, és amiből tavasszal elmentek egy vidám osztálykirándulásra. Van egy ilyen nagy perselye az államnak is, ahova az emberek tesznek bele közösen pénzt. Mire kell ez a közös pénz? Reggel felszállsz a buszra, villamosra, bemész az iskolába, ahol tanáraid sok hasznos dologra tanítanak. Ha fáj a torkod, anyukád elvisz az orvoshoz. Ők mind abból a pénzből kapnak fizetést, amit a többi ember az állam közös perselyébe befizet. (...)«”