Az ukránok már akkor is Orbán Viktort emlegetik, amikor semmi szükség nem lenne rá

2026. április 01. 08:01

Kárörvendenek az ukránok, miután az U21-es válogatottjuk 2–1-re nyert a magyar csapat ellen az MTK stadionjában. Az egyik ukrán lap a mérkőzésről írt tudósításának címében Orbán Viktort támadta.

2026. április 01. 08:01
null

Mint arról mi is beszámoltunk, a magyar U21-es labdarúgó-válogatott 2–1-es vereséget szenvedett az Ukrajna elleni hazai Európa-bajnoki selejtezőn, így öt mérkőzés után még mindig nyeretlen a csoportjában. A találkozó az ukrán–magyar ellentétek dacára a legtöbb helyen megmaradt a sportszakmai keretek között, ám az egyik ismert ukrán lap mégis úgy érezte, muszáj belerúgnia egyet az eredmény kapcsán Orbán Viktorba – szúrta ki a Magyar Nemzet.

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye
Tovább a cikkhezchevron

A lvivi székhelyű, Ukrajnában országszerte ismert 24 Kanal médiacsoport sportkiadványának számító sportnews.24tv.ua nevű lap keverte bele Magyarország miniszterelnökét az U21-es magyar–ukrán mérkőzésbe, meglehetősen kárörvendő stílusban. A következő címet adta a meccsről beszámoló cikkének az ukrán lap: 

Orbán orrára koppintottak: az ukrán válogatott legyőzte Magyarországot az Eb-selejtezőn.

A lap ezután leírja saját szemszögéből a mérkőzés alakulását, miszerint az ukránok végig mezőnyfölényben játszottak a Németh Antal vezette magyar együttes ellen, egy fejes és egy „remekbe szabott” egyéni akcióból született góllal elhúztak 2–0-ra, így a hosszabbításban érkező magyar találat már csak a szépítésre volt elég.

Ezt is ajánljuk a témában

Orbán Viktor neve többet nem került elő a cikkben, az ukrán lap valamiért mégis úgy érezte, hogy a cikk címében az ő nevével kell kárörvendeni a magyarok felett.

A mieinken kívül egyébként már csak 

  • Észtország, 
  • Örményország, 
  • Litvánia, 
  • Málta, 
  • Gibraltár 
  • és San Marino 

nyeretlen az U21-es Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Nyitókép: Facebook / Orbán Viktor

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
madre79
2026. április 01. 09:27
Az ukránok menjenek a k anyjukba!
Válasz erre
0
0
angie1
2026. április 01. 08:11
Enyire fosnak a főnitől?! Az nem baj!
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!