Felháborító döntés született a Barcelona elhalasztott mérkőzése kapcsán

2025. március 21. 05:53

A spanyol szövetség elutasította a két csapat fellebbezését.

2025. március 21. 05:53
null

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, az FC Barcelona és az Osasuna március 8-ára kiírt bajnokiját a katalán klub egyik csapatorvosa, Carles Minarro Garcia váratlan halála miatt elhalasztották. A Bajnokok Ligájában és a spanyol Király-kupában is álló katalán együttes sűrű programja miatt nehéz feladatnak ígérkezett új időpontot találni, de végül a spanyol szövetség kijelölt egy dátumot: a találkozót jövő csütörtökre (március 27.), gyakorlatilag még a válogatott szünet idejére írták ki. 

A döntés miatt mindkét klub felháborodott, és kérte a szövetséget, hogy keressen új időpontot, de a kérésüket most elutasították.


A Barcelona (feltehetően) így nem számíthat az összes egészséges játékosára. Merthogy a katalán csapat labdarúgói közül az uruguayi Ronald Araújo magyar idő szerint kedd este még Bolíviában, míg a brazil Raphinha szerda hajnalban Argentínában léphet pályára világbajnoki selejtezőn, így szinte biztosan nem érnének vissza időben Barcelonába, vagy ha mégis, akkor aligha lennének olyan állapotban a sokórás repülőút után, hogy vállalni tudják a csütörtök estére kitűzött találkozót.

A döntést az Osasunánál sem értették, a pamplonai gárdánál ugyanis úgy készültek, hogy egy nappal később, pénteken az Athletic Bilbao vendégeként lépnek pályára a bajnokságban, de ez így nyilvánvalóan kivitelezhetetlen lenne. Végül a baszkok elleni találkozójukat jövő vasárnapra halasztotta el az RFEF.

Fotó: Lluis Gene/AFP

 

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!