Az óvári játékosok a kezdő sípszó után átdobták a labdát az ellenfél térfelére, majd összekapaszkodtak a felezővonalnál. Amikor a meglepett, először a labdát visszaadó DVSC elkezdett támadni, akkor sem mozdultak, nem kezdtek el játszani. Tétlenül nézték, ahogy a némi tanácstalanságot követően a debreceniek alig több mint egy perc alatt két gólt lőnek.
Majd elkezdődött az „igazi” mérkőzés, amelyet éppen annyival buktak el, amennyi előnyt adtak riválisuknak.
Az események hátterében az áll, hogy az MKC SE e meccs előtt nem sokkal bejelentette: a klub új elnöke, a korábbi kommunikációs vezető, az utóbbi időszakban operatív igazgatója, Horváth Péter lett, a munkáját pedig – az eddigi nyolc helyett – öt elnökségi tag segíti. Ezt követően azonban három elnökségi tag, Szabó Miklós polgármester, valamint a névadó-főtámogató Motherson cég két képviselője, Tibori-Pál Levente és Póda Péter arról adott ki közleményt, miszerint nem fogadják el a tisztújító küldöttgyűlésen történteket, törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményeznek, annak lezárultáig pedig az elnökségi tagságukat felfüggesztik.
Nos, a Magyar Kézilabda Szövetség Etikai és Fegyelmi Bizottsága a történtek után 21 darab határozatot hozott, melyek közül a leglényegesebb, hogy a mérkőzés kezdetekor a Mosonmagyaróvár pályán lévő játékosai – Albek Anna, Falusi-Udvardi Laura, Faragó Luca, Nogueira Martins Caroline Aparecida, Stranigg Zsófia, Tóth Eszter és Tóth Gabriella – 2025. február 10-ig tartó határozott idejű eltiltást kaptak, továbbá pénzbüntetésben részesültek.
Gyurka János vezetőedző és Stranigg Ferenc edző szintén határozott idejű eltiltást kapott, 2025. február 10. napjáig, mellette pénzbüntetés került kiszabásra. Az Etikai és Fegyelmi Bizottság a büntetést azonnal végrehajthatónak nyilvánította. Az eltiltás a Magyar Kézilabda Szövetség által szervezett valamennyi versenyrendszerére vonatkozik, az EHF versenyrendszerét azonban nem érinti.
A mérkőzés kezdetekor a kispadon lévő játékosok közül Halter Mélanie, Horváth Szofi Viktória, Ines Ivancok-Soltic, Kukely Anna, Lancz Barbora, Molnár Dorottya, Pipy Wolfs, Varga Emília pénzbüntetésben, míg Magyar Flóra Hanna utánpótláskorú sportoló írásbeli megrovásban részesült. A stábtagok közül Benkovics Edit és Doka István pénzbüntetést kapott. A fegyelmi eljárás során a kiszabott pénzbüntetések legkisebb összege százezer forint, a legnagyobb pedig egymillió forint.
„Az Etikai- és Fegyelmi Bizottság megállapította, hogy a kezdőjátékosok magatartása súlyosan sportszerűtlen volt és teljes mértékben ellentétes a sport, a kézilabdázás és a fair play eszméjével. A kezdőjátékosok passzív magatartásukkal befolyásolták a mérkőzés végeredményét. A mérkőzés során a kispadon lévő szakemberek és játékosok magatartásukkal szolidaritást vállaltak,
szándékegységet, egyetértést és támogatást fejeztek ki a játéktéren a kezdőjátékosok által megvalósított demonstrációval kapcsolatosan” – nyilvánult meg az esettel kapcsolatban Lóránt József, az MKSZ Etikai és Fegyelmi Bizottsága elnöke.
A történet slusszpoénja: a teljes kezdősorát valamint a vezetőedzőjét és másodedzőjét nélkülöző Mosonmagyaróvár (amelyben a felnőttcsapat hét játékosa mellett utánpótláskorú kézisek léptek pályára) csütörtök este az utolsó helyezett MTK vendégeként 30–26-ra győzött.
Ezzel együtt az MKSZ illetékes bizottságának döntése azt jelenti, hogy az eltiltott kulcsjátékosok valamint a szakmai stábból Gyurka János és Stranigg Ferenc további három bajnoki mérkőzést kénytelen a lelátóról nézni: a Szombathely és a Győri Audi ETO KC elleni hazai, valamint a Ferencváros elleni idegenbeli találkozókat.
Nyitókép, fotó: m4Sport-képmentés