Andreas karrierje ezután egy érdekes kanyart vett, hiszen 16 esztendősen az osztrák harmadosztályba igazolt, ahol már a felnőttek közt szerepel. Mindez bátyja ötlete volt, aki szerint a védekező középpályás fejlődésének az a legjobb, ha felnőttek ellen játszik, hiszen jóval nagyobb az intenzitás, erősebbek az ellenfelek, és keményebbek az összecsapások.
„Úgy gondoltuk, ha bejön, nyerünk néhány évet, húszesztendős korára négyévnyi tapasztalat lesz a lábában!”
– fogalmazott Sebastian Böcking.
Rendhagyó pályaív mondhatnánk, de van példa a magyar élabdarúgásban ilyesmire, hiszen nemzeti együttesünk első számú támadója, Varga Barnabás is az osztrák bajnokság alsóbb osztályaiból érkezett meg a legmagasabb szintre, miközben a futball mellett főállásban dolgozott – ma pedig a válogatott és Ferencváros kezdőjátékosa.
Az TSV St. Johann együttesében Andreas mellett ukrán, kolumbiai, és argentin játékos is szerepel, és az egyesület célja, hogy a másodosztályba kerüljenek. Ennek érdekében a klub új edzőközpontot épít. „Magyarországra semmiképpen sem szeretnék hazamenni. Az osztrák Bundesligában akarok játszani, úgy gondolom, nem is elérhetetlen. Sok munkára lesz szükségem, de három-négy éven belül van ennek realitása.
Előttem van Varga Barnabás példája is, akinek az osztrák ötödosztályból vezetett az útja a magyar válogatottba.”
– fogalmazott az ifjú játékos.
Ez pedig lehet, hogy nincs is olyan távol, hiszen a játékos tehetségére a magyar labdarúgó-válogatott képviselői is felfigyeltek, és az elmúlt napokat Telkiben töltötte, ahol 17 éves kora ellenére az U18-as válogatotthoz kapott meghívót.