A kajak-kenu versenyek helyszínén azonban elsőként természetesen a sportág eredményessége került terítékre. Gyulay Zsolt elmondta:
„A lányok fantasztikus eredményeket hoztak, ám Lisa Carrington személyében egy szuperklasszis is volt a mezőnyben, ez pedig megpecsételte a sorsunkat.
Csipes Tamara vezérletével a fiatal lányok erőn felül és tényleg fantasztikusan teljesítettek,
nem is tőlük vártuk egyértelműen az aranyérmet”.
Köztudott, hogy a MOB elnöke a szöuli olimpián két aranyérmet szerzett (K1 500 méteren, és K4 1000 méteren, míg Barcelonában, ugyanezeken a távokon a második helyen ért a célba), így teljesen hiteles, ha sportágával kapcsolatban bővebben kifejtette a véleményét:
„Tudomásul kell venni, hogy a férfi kajak ennyire szoros, ennyire kőkemény! A Nádas-Tótka páros csodálatosat, elképesztőt ment, de sajnos a fiúcsapatból hiányzott egy extraklasszis, bár azt gondoltuk, K-1 1000 méteren Varga Ádámnak és Kopasz Bálintnak is győzelmi esélyei lesznek. De el kell ismernünk, a cseh Josef Dostal szintén extraklassszis, aki taktikusan és nagyon nagyot ment. Ettől függetlenül Ádámnak volt egy kis esélye, hogy befogja, de hát ez most így alakult: ezen a távon egy ezüst- és egy bronzérem jött össze. Összességében a hét kajakérem csodálatos eredmény, sajnálom, hogy nem nyertünk aranyat, már csak azért is, mert ez a kajak-kenuban 1976 óta nem fordult elő!”
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke gratulál Nádas Bencének (balra) és Tótka Sándornak (jobbra) a férfi kajak párosok 500 méteres fináléja után. Fotó: MTI/Kovács Tamás
A MOB elnöke a magyar küldöttség szereplésével kapcsolatban is kifejtette a véleményét.
„Egy olimpia ilyen... Nehezen indultunk be, a közepén akadt egy kis hullámvölgy, de úgy érzem, eredményesen zártuk a párizsi napokat, kihoztuk belőle a maximumot. De a 20-30 évvel ezelőtti olimpiával azért is nagyon nehéz az összehasonlítás, mert
óriási a versengés, olyan országok hasítottak, amelyekre nem is gondoltunk,
ám az éremtáblázat 13. helye a lelkünknek kedves, úgy hogy örüljünk a sikereknek! A párizsi olimpia hangulata (a megnyitó ünnepség megosztottsága ellenére) fantasztikus volt. Ezt itt, a helyszínen mindannyian érzékeltük, ami pedig rendezési hiányosság volt, azt próbáltuk megoldani”.
Köztudott, hogy Magyarország sokáig versenyben volt a 2024-es olimpia rendezése kapcsán, és csupán az utolsó körben kellett búcsút mondani az álmainknak. Erre a felvetésre Gyulay Zsolt csak annyit felelt:
A párizsi olimpia óta megváltozott az élete a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia 21 éves versenyzőjének, aki előbb K4 500 méteren (Pupp Noémival, Csipes Tamarával és Gazsó Alida Dórával egy hajóban) lett bronzérmes remek hajrát követően, majd másnap Pupp mögött ülve K2 500-on is harmadik lett. Interjú Fojt Sárával.
Sportban soha nem árt szerénynek lenni. A bajnokok esetében szimpatikus választás, aki meg lemarad annak nincs is más lehetősége. És még a sportvezetőknek is ez ajánlható.
A 21. században a következő helyeket értük el az éremtáblán zárójel: aranyszám, majd éremszám:
2000.: 13. (8, 17)
2004. 12 (8, 17)
2008. 21 (3, 10)
2012. 10. (8, 18)
2016. 12. (8, 15)
2020. 15. (6, 20)
2024. 15. ? (5, 18 vagy ez több)
Most valószínűleg újra a 15. helyen végzünk öttel. Más most az érmek eloszlása. A 15. hely sem rossz és a 18 (19?) érem sem rossz, de az aranyérem valóban kevesebb, mint ami "megszokott". 2021-ben is mekkora óbégatás volt, hogy a 20 éremből "csak 6" volt arany.