Aranyérmes Konkoly Zsófia 400 méter gyorson a paralimpián!
A 22 éves úszó óriási hajrával szerezte meg a magyar paralimpiai csapat első érmét Párizsban.
Úgy győzött 400 méteres gyorsúszásban, hogy legnagyobb riválisát verte, s mindezt a gyengébbik számában tette. Mi jöhet még?!
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
***
Vámos Tamás/Párizs
Mint arról a Mandiner már beszámolt, a korábban már Tokióban, a 100 méteres pillangóúszásban paralimpiai bajnoki címet szerző klasszisunk a párizsi paralimpia első napján is nagyot villantott: ezúttal 400 méter gyors fináléjában utasította maga mögé a mezőnyt!
Ezt is ajánljuk a témában
A 22 éves úszó óriási hajrával szerezte meg a magyar paralimpiai csapat első érmét Párizsban.
Pedig a délelőtti futamok után egyáltalán nem lehettünk biztosak a sikerben, hiszen legnagyobb riválisa, az ausztrál Lakeisha Petterson mögött – másfél másodperccel lemaradva – összesítésben a második helyen végzett. Az esti döntőkre közel telt ház, több mint tízezer ember jött össze a La Defense Arénában, és a remek hangulatban aztán (kicsit magának is meglepetést szerezve) rendkívül taktikus úszással diadalmaskodott a gyengébbik számában, hiszen kicsit visszafogottabb kezdés után (a táv első fele megtétele után még csak negyedikként fordult) olyannyira alaposan megnyomta a második 200 métert, hogy elsőként ért célba! A párizsi paralimpia első napján a magyar küldöttség első (ráadásul a legfényesebb!) érmét begyűjtő pécsi kiválóság közvetlenül a 400 méteres gyorsúszás döntője után a következőket mondta el:
„Ami azt illeti, a végére rendkívüli módon elfáradtam, a célba érkezés után az volt az első gondolatom: végre vége!
Ekkor még fogalmam sem volt arról, hogy tényleg én érkeztem-e be elsőként, ezért amikor felnéztem az eredményjelző táblára, csak akkor tudatosult bennem: enyém az aranyérem!
Érzékeltem, hogy a végén már csak legnagyobb riválisommal csatázunk az első helyért, éppen ezért ekkor már azt mondtam magamban: még egyszer nem akarok kikapni Peterssontól!”
Zsófi a fináléban látott taktikájáról is mesélt:
„Azzal tisztában voltam és vagyok, hogy ebben a számban nekem a második százam a leggyengébb, a többieknek pedig általában a harmadik, ezért úgy voltam vele: 200 méter után váltok ritmust – szerencsére abszolút bejött a taktika!
Már csak azért is biztos voltam magamban, mert az utóbbi években a táv második felére tudatosan ráedzettem.
Azt is tudtam, hogy nem akarok üres kézzel hazamenni Párizsból, és – azután, hogy már az első nap sikerült a maximumot nyújtanom – hatalmas kő esett le a szívemről! Ezek után pedig nem mondhatok mást: a több távon is szeretnék hasonlóan teljesíteni! De ha nem jön össze több aranyérem – már akkor is rendkívül boldogan megyek haza!”
Ezt is ajánljuk a témában
Konkoly Zsófia szívesen megosztja a történetét, de még mindig zavarja, ha megbámulják. Lapunknak elmesélte, hogyan viszonyulnak hozzá mint fogyatékossággal élőhöz, és mit tesz a parasport népszerűsítéséért.