Aranyérmes Konkoly Zsófia 400 méter gyorson a paralimpián!

2024. augusztus 29. 17:59

A 22 éves úszó óriási hajrával szerezte meg a magyar paralimpiai csapat első érmét Párizsban.

KONKOLY Zsófia

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában a párizsi paralimpián. Ez a magyar küldöttség első dobogós helyezése a francia fővárosban.

A 22 éves pécsi versenyző – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – délelőtt megnyerte előfutamát, s a második legjobb idővel jutott az esti döntőbe, amelyben parádésan versenyzett, s visszavágott a címvédő Lakeisha Pattersonnak, aki mögött három éve második volt.

Most az ausztrál lett az ezüstérmes. A harmadik paralimpiáján szereplő, 100 méter pillangón címvédő Konkoly még 100 háton és 100 pillangón, valamint 200 vegyesen indul Párizsban.

Konkoly Zsófia korábban a Mandinernek elmondta, hogy pédaképe Sors Tamás, a kétszeres paralimpiai bajnok úszó.

„Őt láttam nyerni azon a bizonyos londoni paralimpián. Valószínűleg azért is, mert ő is S9-es sérültségi kategóriában versenyez, ahogy én is. Mindketten pécsiek vagyunk, ezért is közelebb éreztem magamhoz, megfogott a győzelme, amit ugyanúgy 100 méter pillangón aratott, mint én Tokióban” – mondta februárban a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok, aki immáron kétszeres olimpiai bajnok is.

S9, női 400 m gyors:

1. Konkoly Zsófia (Magyarország) 4:39.78 p
2. Lakeisha Patterson (Ausztrália) 4:40.14
3. Vittoria Bianco (Olaszország) 4:47.55

A csütörtök esti úszóprogram másik magyar döntőse, Adámi-Rózsa Zsanett a hetedik helyen végzett 100 méter háton az S2-es sérültségi kategóriában.

(MTI)

Összesen 57 komment

alexandrosz-2
2024. szeptember 01. 10:17
Koldusvircsaft. Ennél a juniorok 1974-ben jobbat úsztak: 4:39,64 Lázár Eszter Egri Dózsa 1974. 07. 13. Ez az "úszóbajnok" ma a tizéves gyerekekkel se verenyképes, nem, hogy olimpikonokkal. Mindent elmond erről a karikatúra olimpiáról, hogy több érmet osztanak ki egymásnak az ezen élősködők, mint a világ legjobbjai. Még mielőtt a sok zsideszes jóember gyógyszere elgurulna: dolgozzanak, sportoljanak, éljenek boldogan, de ne hazudják és mímeljék élsportnak azt a koldusvircsaftot, amit művelnek, főleg pedig ne kapjanak érte pénzt, míg az iskolai-, és a gyereksportra sem fordít a társadalom hozzájuk képest lószart se. Rendezzenek elmebetegeknek sakkbajnokságot és dicsekedjenek azzal is! Ha valóban kiváló sportolók, akkor álljanak helyt rendes versenyekben, ne szánalmas koldusvircsaftban, amint Takács Károly, vagy mint Vitéz Halassy Olivér, akik valóban a legjobbak között lettek a legjobbak!