Ezt nem láttuk jönni: itt van az olimpia legújabb „sportszáma” (VIDEÓ)
De legalább ebben a számban is kiosztották az aranyérmeket.
Egy ausztrál egyetemi tanár köznevetség tárgyává vált a párizsi olimpián bemutatott szokatlan táncmozdulataival.
Nyitókép: MTI/EPA/Caroline Blumberg
Az idei olimpián bemutatkozott a breaktánc, amelynek azonban nem feltétlenül úgy sikerült a debütálása, ahogy a rendezők remélték. Az új szám ugyanis az olimpia legnagyobb mémjét eredményezte egy ausztrál versenyzőnek köszönhetően, akinek mind a három produkcióját 0 ponttal díjazták a bírók.
Az ausztrálok Rachael Gunn 36 éves egyetemi tanárt indították breaktáncban, akinek versenyzői neve „Raygun”. Gunn már a korával is kilógott a mezőnyből, mivel a legtöbb induló tinédzser volt vagy a húszas évei elején járt. A tanárnő furcsa táncmozdulatai gyorsan elterjedtek az interneten – írja az ABC News.
Gunn az őt ért kritikákat követően megvédte a teljesítményét.
„Minden mozdulatom eredeti. A kreativitás nagyon fontos számomra. Kimegyek oda, és megmutatom a művészetemet”
– jelentette ki.
A közösségi médiában néhány felhasználó „kengurunak” titulálta Gunn egyik mozdulatát, míg mások ahhoz hasonlították a táncmozdulatait, amikor egy gyerek megkér, hogy nézd meg az előadását.
A Gunn teljesítményét ért online kritikák hatására Anna Meares, az ausztrál olimpiai küldöttség vezetője a hétvégén a támogatásáról biztosította a breaktáncost. „Raygun abszolút szeretett tagja ennek az olimpiai csapatnak. Nagy lelkesedéssel képviselte az olimpiai csapatot, az olimpiai szellemiséget. És abszolút szeretem a bátorságát. Szeretem a jellemét, és nagyon csalódott vagyok miatta, hogy olyan támadás érte, mint ami érte” – mondta Meares azt állítva, hogy csak a „trollok” támadják a „sportolót.”
Gunn 2017-ben diplomázott le és doktori disszertációjában „a gender és a sydney-i breakdance kereszteződését” vizsgálta.
Jelenleg a sydney-i Macquarie Egyetem kutatója és előadója, ahol a „breakdancing kulturális politikáját” tanulmányozza.
Ezt is ajánljuk a témában
De legalább ebben a számban is kiosztották az aranyérmeket.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.
Az asztaliteniszező a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.