Kár temetni a magyar rövidpályás gyorskorcsolyát: két Európa-bajnoki érem a bizonyíték!
A Liu testvérek távozása után a nők vették át a vezérszerepet a sportágban.
Az edzőlegenda természetesen a vízilabdát sem hagyta figyelmen kívül.
Nyitókép, fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
***
Mint ismert, Keszthelyi Ritáék számára kicsit nyögvenyelősen kezdődött a torna, hiszen 10-8-as verséget szenvedtünk az örök rivális Hollandiától. Ezért is volt nagyon fontos a Kanada elleni 12-7-es siker, amely nyilván a lányok önbizalmát is helyre rakta.
A férfiválogatott korábbi, háromszoros olimpiai bajnok szövetségi kapitánya szerint semmi meglepő nem született, esélyeshez méltóan játszottunk, és kipipáltuk a kötelezőt.
Most az elsődleges cél a csoportból való továbbjutás,
aztán remélhetőleg a nyolc között verhető riválist kapunk – van azért a túloldalon egy-két erős csapat, amelyeket jó lenne elkerülni” – írja a sportal.hu-n megjelent jegyzetében Kemény Dénes.
A legendás vízilabda-szakember azt is elárulja: a vívást azért sem követi teljes figyelemmel, mert a mai napig nem érti a fegyvernemek közötti különbségeket. Ám azt sem titkolja, hogy a tenisztornán a Carlos Alcaraz – Rafael Nadal kettős teljesítményét kiemelt figyelemmel követi. „Szurkolok nekik, mert
nagyon érdekes látni, ahogy a 17 évvel fiatalabb klasszis próbál megfelelni idoljának”.
A férfi kosárlabdázók mérkőzései sem hagyják hidegen Keményt, aki a férfiak mezőnyében leginkább természetesen az USA válogatottjára kíváncsi, hiszen „egyfajta sportszakmai érdekesség számomra, hogy az NBA-sztárok, akik szezon közben egymás ellen játszanak, mennyire tudnak egységes csapattá összeállni”.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.