Szoboszlai végig a pályán, döntetlen a karácsonyi csúcsrangadón (VIDEÓ)

2023. december 23. 18:15

Az Arsenal maradt a listavezető, a Liverpool előrelépett a második helyre.

Arsenal's German midfielder #29 Kai Havertz (L) is tackled by Liverpool's Hungarian midfielder #08 Dominik Szoboszlai (R) as they fight for the ball during the English Premier League football match between Liverpool and Arsenal at Anfield in Liverpool, north west England on December 23, 2023.

Döntetlennel végződött a Premier League előkarácsonyi csúcsrangadója, az Arsenal maradt az élen, a Liverpool előrelépett a második helyre. Szoboszlai végigjátszotta a találkozót!

VÉGEREDMÉNY: Liverpool–Arsenal 1–1.

Komolyabb veszély már egyik csapat előtt sem adódott, maradt az első félidőben kialakult állás.

90+1. perc: a neve ellenére sárga lapot kap a londoniak védője, White.

90. perc: öt perc a hosszabbítás.

87. perc: Nketiah is besárgult.

84. perc: Szalah kapott sárgát, miután rálegyintett a játékvezetőre.

81. perc: Havertz esett el a tizenhatoson belül, Alexander-Arnolddal ütközott, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

78. perc: Arsenal-csere, Jesus helyett Nketiah a pályán.

74. perc: Gomez óriási lövését Raya ütötte szögletre.

72. perc: villámgyors Liverpool-kontra, Szalah sprintelt végig a pályán, kilökte a labdát Alexander-Arnoldnak, aki a lécre bombázott.

A Liverpool magyar középpályása, Szoboszlai Dominik az Arsenal ellen
Fotó: Paul Ellis/AFP

71. perc: a frissen beállt Elliott lőtt kapufát.

69. perc: Arteta is változtat, bejön Trossard Martinelli helyére.

68. perc: cserélni is kell a Liverpoolnál, lejön Diaz, Gakpo és Jones, beszáll Gravenberch, Elliott, Nunez.

66. perc: újabb csapás Kloppnak, Diazt kell ápolni.

62. perc: Szoboszlai tűzött kapura egy visszatett labdát 20 méterről, de a lövés elment keresztbe a kapu előtt.

60. perc: Odegaard készített Zinchenko elé. az ukrán védő óriási lövése fölé ment.

54. perc: az előretörő Gomez most lőtt, lövése alig került el a vendégek kapuját.

49. perc: Rice sárgul be a második félidő elején.

46. perc: a Liverpool kezdte a második félidőt.

Liverpooli gólöröm Mohamed Szalah találata után

FÉLIDŐ: 1–1

45+4. perc: Havertz is kap egy sárgát, kihagyja az Arsenal következő bajnokiját.

45+3. perc: Endo rántotta vissza Martinellit egy sárga lapért.

45+1. perc: Alexander-Arnold szabadrúgását Raya húzta le magabiztosan.

45. perc: négy perc a ráadás.

44. perc: Gomez lőhetett volna, de nagy helyzetben sem mert. Beadását könnyedén kifejelték. Védőmegoldás.

41. perc: óriási Arsenal-helyzet maradt ki, Martinelli lőtt 11 méterről a kapu mellé.

39. perc: Saka kapott sárga lapot.

37. perc: Saka szögletét Alisson öklözte el, majd egy újabb próbálkozás is elhalt a brazil kapus kezében.

35. perc: a görög helyett Gomez érkezik csereként.

33. perc: Saka öklelte fel Tsimikast és ezáltal Kloppot (!) az oldalvonal mellett. A liverpooli szélső belesérült az ütközésbe...

29. perc: Szalah megszerzi az egyenlítő gólt! Az egyiptomi támadó Alexander-Arnoldtól kapott egy 50 méteres indítást, majd egy csel után felvarrta a labdát a rövid felső sarokba. 1–1.

Egyre harcosabban játszik a Liverpool, Szoboszlai a védekezésből is aktívan kiveszi a részét, de az utóbbi percekben nem záporoznak a helyzetek.

19. perc: Odegaard ütött bele a labdába a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt semmit...

14. perc: Gakpo csúsztatott tovább egy beívelést, Szalah rádőlt, de kapásból az oldalhálóba lőtt.

13. perc: egy londoni kontra végén Jesus lőtt Alisson kapuja fölé.

11. perc: kiszabadult az Arsenal szorításából a Pool, Tsimikas szöglete azonban nem hordozott veszélyt a vendégek kapuja előtt.

4. perc: gólt szerzett az Arsenal, egy Odagaard-szabadrúgás után Gabriel 10 méterről fejelt a hálóba. Alissson mozdulni sem tudott. 0–1.

3. perc: Szoboszlai maradt lent a földön, de végül nem kellett ápolni a magyar középpályást.

2. perc: Alisson védett magabiztosan Jesus helyzeténél.

1. perc: a vendégek kezdték a mérkőzést.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás a Premier League 18. fordulójából. A Liverpool a harmadik, az Arsenal az első helyről várja a mérkőzést, a Vörösök egy esetleges győzelemmel az élre is állhatnak karácsony előtt. Szoboszlai zsinórban 18. alkalommal is a kezdőcsapatban kapott helyet a Premier League-ben!

A kezdőcsapatok:

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Tsimikas - Szoboszlai, Endo, Jones - Salah, Gakpo, Diaz
Menedzser: Jürgen Klopp

Arsenal FC: Raya - Zinchenko, Gabriel, Saliba, White - Havertz, Rice, Odegaard - Martinelli, Gabriel Jesus, Saka
Menedzser: Mikel Arteta

A magyar válogatott csapatkapitányát természetesen ezúttal is a kezdőcsapatba jelölte Jürgen Klopp, ami a formáját és a szerdai, Ligakupában lőtt mesteri bombagólját elnézve nem meglepő. A héten a Tranfermarkt 70 millióról 75 millióra frissítette a középpályás piaci értékét, aki így a sztárcsapat legértékesebb labdarúgói közé emelkedett.

A Liverpool a jelenlegi idényben otthon veretlen, a makulátlan mérlegbe csak a Manchester United elleni döntetlen rondít bele, az Arsenal pedig a legutóbbi tizenegy évben nem tudott tétmeccset nyerni a Pool vendégeként. Mikel Arteta együttese a szezonban már kétszer is kikapott idegenben, az Aston Villa és a Newcastle United otthonában.

Összesen 17 komment

Kozmosz
2023. december 23. 23:05
Gombfociban kíváló, mrmunder.
rugbista
2023. december 23. 21:50
Az első félidőben nagyot hajtott Dominik, a másodikban már eltűnt elég sokszor.
akkor ki
2023. december 23. 21:39
Jó meccs volt, Szobo jól játszott. Az egyiptomi cigány a 31, 51, 55 és 59. percben sem passzolt Szobonak, amikor csakis neki volt a legjobb pozícióra a gólszerzésre vagy minimum egy gólpasszra. Tessék visszanézni azoknak, akik állítják, sokat passzol a fáraó Szobónak! Szobonak volt jó helyzete, mellé lőtte, azt elbaszta!