Szoboszlai Dominik labdába sem rúghatott, legyőzték ellenfelei
Több sportlegenda is előtérbe került, az olimpikonok taroltak.
Kopasz Bálint elárulta, mi lesz az ünnepi menü és mire készül a párizsi olimpián.
Tokiói olimpiai bajnokaink egyike, a kajak egyes 1000 méteren nagy fölénnyel (Varga Ádám előtt) győztes sportoló messze földön híres tudatos táplálkozásáról. Az algyői fiatalember már beugróként a 2016-os olimpián is részt vett „könnyűsúlyúként”, majd az évek során szépen felépítette az izomzatát edző-édesanyjával, Kopaszné Demeter Irénnel. Meglepő, hogy a kifejezetten egészséges ételek közé sorolt halakat nem szereti, ám idén a süllővel, és az afrikai harcsával kivételt tesz. Kopasz Bálint a Borsnak kiemelte, főleg arra ügyel, nehogy túl magas cukortartalmú ételt fogyasszon az ünnepek alatt.
„Ezt nehéz megállni, hiszen az édesanyám, egyszersmind az edzőm, a konyhaművészet nagymestere. A ropogós kacsacomb sem maradhat el burgonyapürével, lila káposztával.
Figyelnem kell a kalóriabevitelre, az édességekkel óvatos leszek, pedig édesanyám a bejglit felségesen készíti.
A másik specialitása az úgynevezett hópehely, amit reszelt kókuszdióval tálal! Ma már nem az ajándékokról szól a szeretet ünnepe, hanem a meghitt csendről, békéről, melegségről” – nyilatkozta a kajakos.
Kopasz Bálint a lapnak azt is elárulta: az ünnepek alatt futni és úszni fog, illetve edzőterembe jár. Az év elején edzőtáborozni fog, a törökországi Belekbe utazik tréningezni, azt követően pedig az Egyesült Államokba, San Diegóba repül. Májusban következhet a hazai válogató viadal.
Férfi kajakban mind a 6 kvótát megszerezte Magyarország, ám azok nem névre szólnak. 2023-ban például a tavaszi válogatót Varga Ádám nyerte, így ő indulhatott az Európa Játékokon (ahol csak 200 és 500 méteres futamokat rendeztek) és a világbajnokságon, amelyen a második lett K-1 1000 méteren. Eközben Kopasz Bálint a vn-n győzött fél kilométeren, ezüstérmet és olimpiai kvótát szerzett párosban Nádas Bencével.
Zárásként és már a jövő évi olimpiára hangolódva elutazott a Párizs melletti pályára (ahol az olimpia versenyeit is rendezik majd), s ha már ott volt, megnyerte az előolimpiát.
„Nagyon jó és kicsit hasonló a párizsi olimpiai pályán evezni, mint a szegedi Maty-éren. A víz gyors és lágy, és biztosan kellően mély is, mert könnyen siklik rajta a hajó.
Ez azért fontos, mert így versenyzés közben nem nehezedik le hamar a kéz, nem kötnek be olyan gyorsan az izmok, és később jelentkezik a savasodás. Jó nagy a vízfelület, ami szintén kedvező. Az egyedüli nehézséget az jelentheti, ha átfújja a pályát az erős oldal- vagy szembeszél, és emiatt pályakülönbségek alakulnak ki, de ezt is lehet előzetesen orvosolni” – értékelt a gyorplusz.hu-nak.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás