Elemző: Világszinten is odafigyelnek Orbán Viktorra (VIDEÓ)
Fricz Tamás szerint „az amerikai befolyás az Unióra nézve egy régi dolog. Így Donald Trumpot figyelembe kell vennie a brüsszeli elit tagjainak.”
„Érdemes arról elgondolkoznia a magyar társadalomnak, hogy belevágjunk-e egy ilyen hosszú pályázati procedúrába”, mondta Dénes Ferenc.
Andrzej Duda, Lengyelország államfője szerdán bejelentette, hogy Lengyelország pályázik a 2036-os nyári olimpia rendezési jogára, ahol eddig csak Mexikó és Indonézia mutatta be hivatalosan a jelentkezését – olvasható az Infostart-on.
A sportközgazdász Dénes Ferenc szerint Lengyelország jó eséllyel pályázhat az olimpia megrendezésére, mivel egy meghatározó kelet-európai ország, gazdag sportmúlttal és komoly sportfejlesztésekkel az elmúlt évtizedekben. Ugyanakkor a legutóbbi tendencia szerint a világversenyeket általában metropoliszok nyerik meg, például Los Angeles 2028-ban, Brisbane pedig 2032-ben.
A gazdasági kérdésre válaszolva Dénes Ferenc úgy véli, hogy
méretben Lengyelország alkalmas lenne az olimpia megrendezésére, de a gazdasági helyzetét 13 év múlva nehéz megjósolni.
A szakértő azt is kiemelte, hogy az olimpia rendezésekor a nemzetközi politika is szerepet játszik, és a következő években az is befolyásolhatja, hogy Kelet-Európa vagy más régiók erősödnek-e a világpolitikában. A szakértő megerősítette, hogy ha egy város a kelet-közép-európai térségben olimpiát rendez, akkor utána legalább 50 évnek el kell(ene) telnie, mire egy másik régióbeli sikeresen pályázhat.
Jelenleg hivatalosan csak Mexikó és Indonézia pályázott 2036-ra, de spekulációk szerint más országok is érdeklődnek.
Dénes Ferenc azzal kapcsolatban, hogy Magyarországnak érdemes lenne-e beszállnia a versenybe, azt mondta, hogy ezen „már túl vagyunk”.
Úgy véli, hogy már megindult felelős politikusokban, döntéshozókban egyfajta gondolkodás, aminek fontos kimenetele lesz, hogy a magyar társadalom partner lesz-e egy olimpiai rendezési pályázatban.
Személy szerint úgy érzi, a korábbi pályázattal ellentétben
most sokkal pozitívabb a közhangulat, és a kormányzat is kifejezetten jól kommunikál ez ügyben.
Azt is hozzátette, hogy:
Igen, érdemes arról elgondolkoznia a magyar társadalomnak, hogy belevágjunk-e egy ilyen hosszú pályázati procedúrába és esetleg később egy rendezési folyamatba”
Nyitókép: MUSTAFA YALCIN