A műkorcsolyában teljesen általános, hogy a versenyzők karrierjük alatt több edző keze között is megfordulnak. Nem ritka, hogy valaki 5-6 edzőt is kipróbál. Az Ön által említett versenyzőknél sincs ez másként. A kérdés második felében említettekkel kapcsolatban természetesen hozzánk is eljutott néhány ezekből a levelekből, és foglalkozunk a kérdéssel. Mikor
megkértük a szülőket, hogy legyenek szívesek támasszák alá azokat a felvetéseket, amelyeket az edzőnővel kapcsolatban megfogalmaztak,
– hiszen ezek egy jó része évekkel ezelőtti eset volt – akadt, aki azonnal meggondolta magát, de van olyan szülő is, aki állításai dacára most kéri, hogy ismét foglalkozzon a gyermekével Júlia. Természetesen minden bejelentésnek igyekszünk utánajárni, ahogyan korábban is tettük ezt.
Létezik azért olyan, hogy amíg valaki azt hiszi, egyedül van a problémájával, nem mer szólni, de ha kiderül, hogy több a panaszos, elérkezettnek látja az időt, hogy lépjen. A Szövetség Etikai és Gyermekvédelmi szabályzata szerint a MOKSZ vezetése köteles fegyelmi eljárást kezdeményezni már akkor is, ha csupán a gyanúja merül fel, hogy a gyermekvédelmi szabályok esetleges súlyos megsértése áll fenn. Ön szerint kellő komolysággal foglalkozik az üggyel a szövetség?
Olyannyira, hogy már Bodó Barbara, az említett bizottság elnöke elé kerültek a panaszok, és miután mi minden esetben gyorsan és hatékonyan cselekedtünk bármilyen korábbi etikai vagy fegyelmi ügyben, most is az a cél, hogy akár a szülők, az érintett edző és szakemberek bevonásával mielőbb békésen tisztázzuk ezt a helyzetet. A következő hetekben erre biztosan sor kerül.
Ebbe a most zajló folyamatba és a panaszos szülői vélemények közvetítésébe bukott bele Orendi Mihály is. Az elnökségből való távozása ugyan nem nagyon kapott nyilvánosságot, a MOKSZ korábbi ügyvezető igazgatójaként és elnökségi tagként számomra vezéráldozatnak tűnik.
Orendi Mihály önként lemondott elnökségi tagságáról, ez történt.